• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 16 sierpień 2019 09:50

Działania "Prędkość"

Napisał
Działania "Prędkość" KPP Augustów

Augustowscy policjanci prowadzili w środę (14.08) na terenie naszego powiatu ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pn. „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci zwracają uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

 

 Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków. Niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenia związane m.in. z brakiem opanowania pojazdu. Wpływa również, w istotny sposób, na rodzaj doznanych w wypadku obrażeń.

Działania miały charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie stosowowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczali, musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi.

Ponadto przypominamy, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zmniejszali szybkość w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza ariel piątek, 16 sierpień 2019 18:36 napisane przez ariel

    wzmożona czujność kierowców na wage złota i do tego yanosik

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Foto Bajka - Lustra
Foto Bajka - Fotograf
DANBUS
Agro
Eureka
Biuro Rachunkowe
Drewno opałowe
GENERALI
Weterynarz