• 1
  • 2
  • 3
piątek, 16 sierpień 2019 15:18

Radna chce więcej autobusów

Napisał

Augustowska radna, Aleksandra Sygillewska, jest zdania, że potrzeba więcej autobusów, które będą dowoziły dzieci do szkoły. Ze jej zdaniem zgadzają się władze miasta, a także Przedsiębiorstwo Transportowe „Necko”.

 

Radna argumentuje swoje zdanie tym, że w najbliższym roku zobaczymy podwójne roczniki. Dlatego, po rozmowach z mieszkańcami miasta, złożyła interpelację w tej sprawie.

"Do pierwszych klas szkół ponadpodstawowych trafi ponad tysiąc uczniów. Dodając tysiąc, który już się uczy, to będzie ponad 2 tysiące młodych ludzi, chcących dojechać do szkoły i z niej bezpiecznie wrócić. Moim zdaniem komunikacja miejska nie jest na to gotowa."

Zdaniem Filipa Chodkiewicza, zastępcy burmistrza Augustowa, sytuacja jest pod kontrolą. Przedsiębiorstwo "Necko" miało już zbadać zapotrzebowanie na transport i z ich raportu wynika, że wszystko jest w porządku. Niewykluczone jednak, że będą poprawki.

"To jest rzecz oczywista, że autobusy muszą kursować tak, by w tych momentach, gdy zaczynają się zajęcia szkole, a potem kończą, w granicach piątej czy szóstej lekcji, uczniowie mogli bez problemów nimi podróżować."

Miejskie władze zapewniają, że wszystkie uwagi dotyczące komunikacyjnych potrzeb mieszkańców zostaną wzięte pod uwagę przy planowaniu nowej sieci połączeń autobusowych.

1 komentarz

  • Link do komentarza Marika poniedziałek, 26 sierpień 2019 14:27 napisane przez Marika

    A może tak jakieś autobusy na Borkach by pojeżdziły. Borki to duża dzielnica i praktycznie nie ma tu autobusów. Dzieci z Nadrzecznej muszą piechotą chodzić do szkoły (jak rodzice nie podwiozą). Jak chcesz jechać na basen, to musisz do centrum na autobus iść.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot