• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 18 sierpień 2019 09:06

Doczekali się asfaltu

Napisał

Po wielu latach oczekiwań mieszkańcy wsi Sidory w gminie Raczki doczekali się drogi asfaltowej. W sobotę (17.08) oficjalnie oddano jezdnię do użytku.

 

Nowy odcinek liczy ponad kilometr i kosztował 1,2 miliona złotych. Połowa tej kwoty to pieniądze pozyskane z programu Funduszu Dróg Samorządowych. Podczas uroczystości przekazania drogi do użytku obecny był Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Jak podkreślał ważne jest korzystanie z programów mających dofinansować inwestycje. Jednocześnie cieszył się na współpracę części gmin oraz powiatów z rządem.

"Jest dobra współpraca znacznej części gmin oraz powiatów z rządem. Można dokonywać takich montaży finansowych, które wzmacniają potencjał finansowy. Można zbudować tych dróg przez to więcej. To właśnie droga, do której 500 tysięcy złotych dołożył samorząd gminy Raczki, a drugie rząd w ramach Funduszu Dróg Samorządowych. W tej chwili rozbudowywany jest, jest dużo większy niż bywało to w przeszłości. Takich dróg będzie coraz więcej."

Co ciekawe, przy okazji inwestycji firma realizująca drogę zgodziła się utwardzić dodatkowo 0,5 kilometra innej trasy żwirowej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot