• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 19 sierpień 2019 13:17

Przyczyna zatrucia nieznana

Napisał

Augustowski sanepid nie ustalił przyczyny, z jakiej 30 dzieci trafiło przed miesiącem do szpitala. Przypomnijmy, że młodzież uczestniczyła w kolonii w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Serwach.

 

Pacjenci, mieli biegunkę oraz wymioty. Badania nie wykazały obecności żadnej bakterii czy jakiegokolwiek wirusa. Choć, jak zapewnia Małgorzata Śpiczko z działu epidemiologii augustowskiego sanepidu, zakres tych badań był najszerszy z możliwych.

"Pobierano próby czystościowe, żywieniowe, od osób, które miały objawy, a także od osób z otoczenia. I wszystkie te próby okazały się ujemne. Wyniki badań, które otrzymaliśmy, nie potwierdziły żadnych chorobotwórczych patogenów, mogących być powodem zachorowania. W nomenklaturze medycznej jest coś takiego jak nieokreślone zakażenie. I z takim przypadkiem mamy do czynienia."

Wzmożonym nadzorem będą objęte wszystkie ośrodki kolonijne i miejsca, w których wypoczywają dzieci.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot