• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 19 sierpień 2019 16:37

Ratusz będzie droższy

Napisał

Zapowiadana nowa siedziba augustowskiego ratusza okaże się droższa niż dotąd zakładano. Przenosiny do nowego budynku władze miasta planują dopiero w połowie przyszłego roku.

 

Jak tłumaczy Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa, koszty wzrosły przez błędne decyzje podczas projektowania budynku. Ponadto, do inwestycji wprowadzone zostały nowe rozwiązania, które mają usprawnić działanie np. parkingu.

"Chcemy poszerzyć tę inwestycję. Podam taki jeden przykład. Zostanie zrobiony dodatkowy wyjazd od ulicy Młyńskiej, co spowoduje, że łatwiej będzie wydostać się z naszego parkingu. Wiele jest takich pomysłów i wszystko chcemy zrobić sprawnie, tak żeby najpóźniej w sierpniu ubiegłego roku ratusz znajdował się już przy ulicy Młyńskiej."

Nowy Ratusz ma kosztować 11 mln złotych, z czego 2,5 mln będzie pochodziło z dotacji unijnych. Wcześniej kosztorys opiewał na osiem milionów. W dotychczasowej siedzibie władz miasta będzie mieścił się Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej.

1 komentarz

  • Link do komentarza aszasw poniedziałek, 19 sierpień 2019 22:09 napisane przez aszasw

    władze problemu nie widzą..i co nam zrobicie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot