• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 20 sierpień 2019 12:05

Razem posprzątają ulice?

Napisał

W Augustowie ulic nie sprząta jedna firma. Wynika to z prostej przyczyny - część zarządzana jest przez Urząd Miasta, natomiast pozostałe przez Starostwo Powiatowe. Miejskie władze chcą jednak, aby ulice niezależnie od tego kto jest ich zarządcą sprzątała jedna firma. Takie rozwiązanie ułatwi utrzymanie porządku w mieście.

 

Oficjalna propozycja współpracy ma lada dzień wpłynąć do władz powiatowych. Jak zapewnia Dariusz Szkiłądź, wicestarosta augustowski, na pewno zostanie ona przeanalizowana.

"Jeśli burmistrz złoży nam propozycję współpracy, to na pewno wnikliwie ją rozpatrzymy. Ale jaka będzie decyzja, trudno powiedzieć. Mogę tylko zapewnić, że nam także zależy na tym, aby miasto lśniło czystością."

Od dawna wśród augustowian pojawiają się głosy, że podział ulic nawet pod względem sprzątania wydaje się niedorzeczny. W ocenie mieszkańców burmistrz powinien porozumieć się ze starostą i zlecić utrzymanie dróg oraz chodników jednej firmie. To umożliwiłoby lepszą kontrolę jakości świadczonych usług i, co chyba najważniejsze, byłoby znacznie czyściej.

Taki pomysł pojawił się już dwa lata temu. Wtedy został on odrzucony przez władze powiatu. Jak będzie tym razem przekonamy się w niedalekiej przyszłości.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Wsl wtorek, 20 sierpień 2019 16:39 napisane przez Wsl

    Tak wygladaja niestety wszystkie powiatowe ulice, glupi podzial z tymi ulicami. Starostwo slabo sprząta niestety i powinno oddać sprzątanie miastu

  • Link do komentarza Irena wtorek, 20 sierpień 2019 13:14 napisane przez Irena

    Postanowilam wpisac kilka slow o czystym Augustowie.Ulica ktora prowadzi do szpitala.Po lewej stronie jest cmentarz.Czy ktos z wlodarzy zwrocil uwage na ogrodzenie cmentarne,jak jest poniszczone.W pewnym miejscu jeszcze chwila i nagrobki z nieboszczykami beda fruwaly po ulicy.Chodnik jest zasmiecony liscmi moze z przed 10-ciu laty.A ile smieci cmentarnych jest wyrzucanych poza ogrodzenie.Ludzie zalatwiaja swoje fizjologiczne potrzeby z lesie.Naprawde wstyd mi bylo przed moimi goscmi.Nie wiem,kto jest odpowiedzialny za ten balagan,jednak z cala pewnoscia nalezy zrobic porzadek.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot