• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 22 sierpień 2019 07:52

Papierosy ukryte w podłodze

Napisała
Papierosy ukryte w podłodze POSG

Ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy ujawnili funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Nielegalny towar ukryty był w podłodze vana.

 

Wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcyzy ujawnili wczoraj (20.08.2019 r.) funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach. Nielegalny towar ukryty był w zatrzymanym do kontroli (na terenie gminy Giby) pojeździe na polskich tablicach rejestracyjnych. W specjalnie skonstruowanych skrytkach znajdujących się w podłodze Mercedesa-Benz Vaneo znajdowało się ponad 2 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy o szacunkowej wartości 29 tys. zł.

Do kontrabandy przyznał się kierowca 34 – letni obywatel Polski. Przeciwko mężczyźnie wszczęto postępowanie karno-skarbowe. Jako dowód w sprawie zatrzymano również samochód z 2003 r. o wartości 7 tys. zł. Nielegalne papierosy zostały zabezpieczone przez Straż Graniczną do czasu przekazania ich funkcjonariuszom KAS w Suwałkach.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot