• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 22 sierpień 2019 14:59

Będą zmiany w komunikacji miejskiej

Napisał

Od paru miesięcy w Augustowie pojawiają się głosy, że potrzebne są zmiany w komunikacji miejskiej. Z tym stanowiskiem zgadzają się władze miasta, które zapowiadają dostosowanie autobusów do potrzeb mieszkańców.

 

Na polecenie urzędników wykonane zostały analizy, które dowiodły, zę są w mieście miejsca pozbawione komunikacji miejskiej. O szczegółach opowiedział Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

"Mamy spore obszary miasta, które w ogóle pozbawione są komunikacji miejskiej, a są często odwiedzane. Te miejsca to m.in. plaża miejska, wyciąg nart wodnych i plaża Bielnik. Są też ulice, gdzie nie ma miejsc na przystanki. Są propozycje zmiany przebiegu linii, uruchomienia nowych oraz uaktualnienia godzin przyjazdu i odjazdu. Tak, aby było nawet pięć linii i łatwiej było dotrzeć do szkół, urzędów oraz różnych zakładów pracy."

Wkrótce więc powinniśmy doczekać się nowych przystanków, a także większej ilości linii autobusowych. Procedura ma potrwać kilka miesięcy. W tym czasie włodarze zamierzają również wprowadzić całoroczną bezpłatną komunikację miejską.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kamil sobota, 24 sierpień 2019 06:50 napisane przez Kamil

    Jeśli można to jeszcze proszę wziąć pod uwagę ul Zygmuntowską.

  • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 22 sierpień 2019 15:40 napisane przez Mieszkaniec

    Uruchamiając nowe linie komunikacji miejskiej,proszę wziąć pod uwagę ul.Arnikową i Wypusty,tam też mieszkają ludzie i z chęcią skorzystają z autobusu,żeby dojechać do pracy,z pracy,do szkoły,ze szkoły i do centrum miasta.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
Agro
Eureka
GENERALI
Tepete - Auto zastępcze
Biuro Rachunkowe
Weterynarz