• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 22 sierpień 2019 14:59

Będą zmiany w komunikacji miejskiej

Napisał

Od paru miesięcy w Augustowie pojawiają się głosy, że potrzebne są zmiany w komunikacji miejskiej. Z tym stanowiskiem zgadzają się władze miasta, które zapowiadają dostosowanie autobusów do potrzeb mieszkańców.

 

Na polecenie urzędników wykonane zostały analizy, które dowiodły, zę są w mieście miejsca pozbawione komunikacji miejskiej. O szczegółach opowiedział Filip Chodkiewicz, zastępca burmistrza Augustowa:

"Mamy spore obszary miasta, które w ogóle pozbawione są komunikacji miejskiej, a są często odwiedzane. Te miejsca to m.in. plaża miejska, wyciąg nart wodnych i plaża Bielnik. Są też ulice, gdzie nie ma miejsc na przystanki. Są propozycje zmiany przebiegu linii, uruchomienia nowych oraz uaktualnienia godzin przyjazdu i odjazdu. Tak, aby było nawet pięć linii i łatwiej było dotrzeć do szkół, urzędów oraz różnych zakładów pracy."

Wkrótce więc powinniśmy doczekać się nowych przystanków, a także większej ilości linii autobusowych. Procedura ma potrwać kilka miesięcy. W tym czasie włodarze zamierzają również wprowadzić całoroczną bezpłatną komunikację miejską.

 

2 komentarzy

  • Link do komentarza Kamil sobota, 24 sierpień 2019 06:50 napisane przez Kamil

    Jeśli można to jeszcze proszę wziąć pod uwagę ul Zygmuntowską.

  • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 22 sierpień 2019 15:40 napisane przez Mieszkaniec

    Uruchamiając nowe linie komunikacji miejskiej,proszę wziąć pod uwagę ul.Arnikową i Wypusty,tam też mieszkają ludzie i z chęcią skorzystają z autobusu,żeby dojechać do pracy,z pracy,do szkoły,ze szkoły i do centrum miasta.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot