• 1
  • 2
  • 3
piątek, 23 sierpień 2019 11:59

Policjanci z Augustowa otrzymali defibrylator AED

Napisał
Policjanci z Augustowa otrzymali defibrylator AED KPP Augustów

Augustowscy policjanci otrzymali sprzęt ratujący życie. Urządzenie AED zostało przekazane przez Grupę Ratowniczą Nadzieja z Łomży. Defibrylator będzie wykorzystywany przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku, wczoraj w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, spotkali się z grupą osób wypoczywających w siedzibie Fundacji Cordis Dom Serc w Augustowie. Mundurowi rozmawiali z uczestnikami obozu głównie o bezpieczeństwie nad wodą. Poruszyli również zagadnienia dotyczące odpowiedzialności prawnej osób nieletnich. Młodzież dowiedziała się też między innymi, jak wygląda praca przewodnika oraz zobaczyła umiejętności „Aresa”- policyjnego psa służbowego. Uczestnicy mieli również okazję zapoznać się z elementami musztry policyjnej, a także wziąć udział w praktycznych zajęciach prowadzonych przez policyjnego instruktora.

Na zakończenie, koordynator Grupy Ratowniczej Stowarzyszenia Pomocy Rodzinom „Nadzieja” ksiądz Radosław Kubła przekazał na ręce Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Augustowie podinspektora Tomasza Kuprewicza defibrylator zewnętrzny AED. Urządzenie ma za zadanie ratować ludzkie życie. Defibrylator będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie.

Źródło: KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot