• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 26 sierpień 2019 08:05

Apel sejneńskich policjantów

Napisała

Sejneńska policja apeluje do seniorów o ostrożność, gdy kontaktują się z nimi osoby podające się za przedstawicieli różnych organów ścigania i próbują namówić do oddania im pieniędzy.

 

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i ostrzegamy przed oszustami. Przestępcy w dalszym ciągu próbują wyłudzić pieniądze i liczą na nieuwagę osob starszych. Apelujemy też o informowaniu funkcjonariuszy o każdej próbie oszustwa.. Osoby podające się za policjantów lub pracowników innych służb należy prosić o okazanie legitymacji. Funkcjonariusze mają obowiązek podania swojego imienia i nazwiska, stopnia służbowego i miejsca pełnienia służby.

Przypominamy, że:

- policjanci nigdy nie proszą o przekazanie im pieniędzy
- funkcjonariusze nie informują o prowadzonych postępowaniach przez telefon
- nie należy podawać informacji o posiadanych pieniądzach czy to w domu, czy w banku
- zarówno policja jak i banki nigdy nie proszą o podanie haseł do konta przez telefon czy na adres mailowy
- w przypadku, gdy dzwoniąca osoba podaje się za kogoś bliskiego i prosi o pomoc, nie należy działać pochopnie. Warto potwierdzić, czy osoba bliska potrzebuje naszej pomocy. W tym celu można np. samemu zadzwonić, żeby zweryfikować wiadomość.
- nie należy wdawać się w rozmowę z oszustem, trzeba jak najszybciej przerwać połączenie
- w przypadku, kiedy nie jesteśmy pewni, jak się zachować - poprośmy kogoś bliskiego o pomoc
- oszuści wywierają presję na swojego rozmówcę, chcąc zmusić go do jak najszybszego, często pochopnego działania, w tym celu zasypują osobę dużą ilością informacji
- w sytuacji, gdy dzwoni do nas osoba i próbuje wyłudzić pieniądze, należy przerwać połączenie i zawiadomić policję.


KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot