• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 26 sierpień 2019 14:25

Będzie nowa droga w Raczkach

Napisał

Droga prowadząca do Szkoły Podstawowej w Raczkach przejdzie gruntowny remont. Mowa tu oczywiście o ulicy Sportowej, której stan od dłuższego czasu woła o pomstę do nieba.

 

Wójt Gminy Raczki, Andrzej Szymulewski zapowiada, że inwestycja zostanie wykonana w ciągu najbliższych 12 miesięcy. Po remoncie na ulicy pojawić się maja między innymi nowe zatoki autobusowe.

"Sportową rozpoczniemy już w tym roku, a na wykonanie zadania mamy 12 miesięcy. To jest bardo ważna położona tuż przy szkole ulica. Oprócz nowej jezdni będą tam nowe miejsca postojowe dla autobusów dowożących dzieci. Planujemy też lepsze przejście dla pieszych i chodniki. Dzięki temu poprawi się bezpieczeństwo dzieci i komfort dowożących je rodziców."

Jak podkreśla Szymulewski, drogi są obecnie największą bolączką gminy. Na wyremontowanie wszystkich dróg tego wymagających potrzeba jeszcze 40 milionów złotych.

"Żeby zrobić wszystkie drogi we wsi Raczkach i całej gminie potrzeba około 40 mln zł. To są olbrzymie sumy. W ciągu ostatnich czterech lat wykonaliśmy 11 kilometrów. Czyli potrzebna około 20 lat, aby mieć wszędzie nawierzchnie bitumiczne."


Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot