• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 27 sierpień 2019 07:47

Odzyskano pojazdy warte 580 tys. zł

Napisała
Odzyskano pojazdy warte 580 tys. zł POSG

W miniony weekend funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej odzyskali trzy pojazdy pochodzące z przestępstwa. Wartość zabezpieczonych samochodów oszacowano na 580 tys. zł.

 

Dnia (25.08.2019 r.) na terenie drogowego przejścia granicznego w Bobrownikach w trakcie odprawy granicznej funkcjonariusze Straży Granicznej ujawnili kradzione auto marki BMW o wartości 200 tys. zł, które na lawecie próbował wywieźć 45-letni obywatel Białorusi. Przeprowadzona kontrola pod kątem legalności pochodzenia wykazała, że auto z 2012 roku figuruje w bazie Interpolu jako utracone na terytorium Rosji.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali Nissana Qashqaia wypożyczonego w jednej z polskich wypożyczalni, który figurował w dostępnych bazach jako podlegający zatrzymaniu. Rocznym autem wartym 80 tys. zł podróżowało dwóch obywateli Belgii.

Natomiast w sobotę (24.08.2019 r.) na drodze krajowej nr 8 funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie przystąpili do kontroli samochodu osobowego marki Mercedes GLE 350 D 4MATIC na niemieckich numerach rejestracyjnych. Nowiutkim autem wypożyczonym w jednej z niemieckich wypożyczalni podróżował 41-letni obywatel Litwy. Kierowca do kontroli przedstawił ksero dowodu rejestracyjnego i umowę wypożyczenia pojazdu. Po przeprowadzonej kontroli pod kątem legalności pochodzenia okazało się, że samochód ten figuruje w Systemie Informacyjnym Schengen jako utracony w dniu 24.08.2019 r. w Niemczech. Szacunkowa wartość auta z 2019 roku wynosi 300 tys. zł.

We wszystkich przypadkach po wykonaniu niezbędnych czynności i sporządzeniu wymaganej dokumentacji pojazdy przekazano funkcjonariuszom Policji celem dalszego postępowania.


POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot