• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 27 sierpień 2019 19:59

Kolejna sprawna akcja wodniaków

Napisała
Kolejna sprawna akcja wodniaków KPP Augustów

Wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie pomogli mężczyznom bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Z relacji poszkodowanych wynikało, że ich łódź przewróciła się w wyniku silnego podmuchu wiatru. Do brzegu było jeszcze około 50 metrów. Dzięki sprawnej akcji policjantów oraz ratowników WOPR nie doszło do tragedii.

 

Wczoraj, około 13.00, na numer alarmowy wpłynęło zgłoszenie, że na Jeziorze Białe wywróciła się żaglówka, a w wodzie znajdują się dwie osoby. Na miejsce błyskawicznie udał się patrol wodny. Augustowscy wodniacy już w kilka minut dotarli do żeglarzy i natychmiast rozpoczęli akcję ratunkową. Mundurowi wyciągnęli z wody dwóch mężczyzn, którzy byli znacznie osłabieni. Z relacji poszkodowanych wynikało, że ich łódź przewróciła się w wyniku silnego podmuchu wiatru, a oni nagle znaleźli się w wodzie. Do brzegu było jeszcze około 50 metrów. 66-latek oraz 81-latek próbowali dopłynąć do brzegu, jednak zabrakło im sił w dotarciu do celu. Do akcji na jeziorze Białym włączyli się również ratownicy WOPR.

Dzięki sprawnym działaniom policjantów oraz ratowników nie dosżło do tagedii.

KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot