• 1
  • 2
  • 3
piątek, 30 sierpień 2019 17:22

Augustowscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń

Napisała
Augustowscy policjanci zabezpieczyli nielegalny tytoń KPP Augustów

Policjanci zabezpieczyli ponad 66 kilogramów suszu tytoniowego oraz sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów. W związku ze sprawą został zatrzymany 67-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz dalszym jej losem zajmie się sąd.

 

Wczoraj, augustowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Służby Celno-Skarbowej, wkroczyli na teren jednej z posesji w gminie Sztabin. Funkcjonariusze podejrzewali, że mieszkający tam mężczyzna, może nielegalnie wytwarzać papierosy. Podejrzenia mundurowych okazały się słuszne. Na posesji 67-latka, funkcjonariusze ujawnili ponad 66 kilogramów suszu tytoniu bez polskich znaków akcyzy oraz ponad 0,5 kilograma krajanki tytoniu. Policjanci zabezpieczyli również sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, naraziłoby to Skarb Państwa na straty w wysokości blisko 33600 złotych. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

KPP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot