• 1
  • 2
  • 3
piątek, 30 sierpień 2019 19:59

Na zakończenie wakacji oddaj krew ramię w ramię z Terytorialsami!

Napisała
Na zakończenie wakacji oddaj krew ramię w ramię z Terytorialsami! 1 PBOT

W najbliższą sobotę 31 sierpnia, w przeddzień 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, suwalscy Terytorialsi organizują honorową zbiórkę krwi. Zapraszają wszystkich honorowych krwiodawców w godz. 8:00 – 11:00 do Szpitala Wojewódzkiego w Suwałkach (ul. Szpitalna 60).

 

Żołnierze 12 batalionu lekkiej piechoty w Suwałkach dwa razy w roku organizują akcje honorowego krwiodawstwa. O ich terminie i celach opowiada koordynator wydarzeń ppor. Piotr Łukowski:

- "Okres letni to czas, kiedy w lokalnych bankach krwi jest największe zapotrzebowanie – głównie z uwagi na zwiększoną liczbę wypadków. Nasi żołnierze oddają więc krew tuż przed wakacjami oraz na ich zakończenie.
Pierwsza z tegorocznych akcji odbyła się 15 czerwca br. w ramach większego projektu 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej pod szyldem: KrwioObieg Terytorialsa. Jeśli chodzi o zakończenie wakacji, w ubiegłym roku nasza akcja wypadła w rocznicę wybuchu II wojny światowej, w tym roku w przeddzień tego wydarzenia”.

Podlascy Terytorialsi oddając honorowo krew – nie tylko w ramach zorganizowanych akcji jak KrwioObieg, czy wakacyjne zbiórki krwi, ale przez cały rok - realizują misję swojej formacji: obrona i wspieranie lokalnej społeczności. Zostało to docenione, i w Światowy Dzień Honorowego Krwiodawstwa (14.06.2019r.) żołnierze 1PBOT zostali wyróżnieni Kryształowym Dyplomem przez dyrektora RCKiK w Białymstoku. Dyrektor RCKiK szczególne słowa uznania skierował do Terytorialsów, którzy po raz pierwszy oddali krew.


1PBOT

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot