• 1
  • 2
  • 3
sobota, 31 sierpień 2019 13:59

Nie będzie połączeń lokalnych

Napisał

Na Augustowszczyźnie, Suwalszczyźnie i Sejneńszczyźnie nie będzie przywracania lokalnych połączeń autobusowych. Wszystko przez to, że miejscowe samorządy uważają, że jest to nieopłacalne.

 

Dofinansowanie jednego kilometra wynoszące od 80 groszy do 1 zł można uzyskać z rządowego programu walki z wykluczeniem komunikacyjnym. Pieniądze dzielą urzędy wojewódzkie.

Władze miejscowych gmin tłumaczą jednak, że jest to kwota zbyt niska by budżety mogły ją udźwignąć. Poza tym, jak dodają, z informacji uzyskanych od urzędników gminnych wynika, że nie ma zainteresowania przejazdami na dawnych trasach wśród mieszkańców.

Jedynie na Sejneńszczynie podjęta została próba przywrócenia połączenia Sejny – Zelwa, jednak po przeprowadzeniu kalkulacji okazało się, że byłoby one nierentowne i gminy wycofały się z pomysłu reaktywowania tej linii.

Tak więc szumnie zapowiadany program przywracania lokalnych połączeń autobusowych w praktyce niefunkcjonuje, gdyż koszty, które muszą ponieść samorządy są i tak zbyt duże. Szkoda, gdyż niektórzy mieszkańcy mniejszych miejscowości nadal będą mieli problem z dojazdem do lokalnych miast.

1 komentarz

  • Link do komentarza Ala niedziela, 01 wrzesień 2019 08:44 napisane przez Ala

    To się jednak cofacie ! Augustów-Mikasxowka-Rubcowo,dzieci na pieszo mają chodzić?!Powinni czystkę w tych gminach porobić,bo to jedna mafia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot