• 1
 • 2
 • 3
wtorek, 03 wrzesień 2019 09:59

Będzie nowy parking

Napisał

Powszechnie wiadomo, że z problemem braku miejsc parkingowych Augustów boryka się nie od dziś. Szczególnie jest to widoczne latem gdy sezon turystyczny jest w pełni. Wówczas, nie sposób wręcz znaleźć wolne miejsce parkingowe niezależnie od tego gdzie chcemy zostawić auto. W najbliższym czasie może być jednak łatwiej, gdyż powstać ma nowy parking.

 

Za jego budowę odpowiadać będzie Starostwo Powiatowe. Nie będzie to mała inwestycja, gdyż przybędzie aż 110 nowych miejsc do zaparkowania auta. O szczegółach przedsięwzięcia opowiedział Jarosław Szlaszyński, starosta augustowski.

"Niebawem rozpoczną się prace. Po to, by polepszyć warunki komunikacyjne w obrębie szpitala. Parking będzie służył pacjentom, personelowi, wszystkim osobom odwiedzającym chorych, a także tym, którzy przyjadą na groby swoich bliskich. Parking umiejscowiony zostanie bowiem pomiędzy szpitalem a cmentarzem."

Koniec prac zaplanowano na 30 października br. Miejmy nadzieję, że choć trochę poprawi to sytuację dotyczącą problemów z parkowaniem auta.

3 komentarzy

 • Link do komentarza dwd piątek, 06 wrzesień 2019 11:28 napisane przez dwd

  Jeżeli ma być duży parking przy cmentarzu i szpitalu to rozsądnie na ulicy szpitalnej wypada wstawić zakaz postoju. Szczególnie niebezpieczne to jest na zakręcie ptzy letniskowej, bo ludzie muszą parkować przy bramce. Szczytem jest parkowanie na chodniku, gdy obok są puste miejsca parkingowe. Poza tym karetki będą miały swobodniejszy dojazd niż teraz prze obstawiona o obu stronach ul. Szpitalną.

 • Link do komentarza Augustowiak91 czwartek, 05 wrzesień 2019 22:13 napisane przez Augustowiak91

  Jak by w okolicy było malo parkingów. Niepotrzebne wydawanie pieniędzy. Cały ciąg od szpitala aż do ulicy zarzecze jest 90% roku praktycznie pusty.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 03 wrzesień 2019 18:02 napisane przez Mieszkaniec

  No tak szkoda ze w centrum nie ma większego parkingu. Np.niedaleko urzędu jest pseudo parking pełen kolei gdzie jest sporo miejsca by cos normalnego tam zrobić .A kto będzie jechał kolo cmentarza by samochód zostawić. Nie mowie ze to zły pomysł ale ram tez można wszystko wyrównać i parking by normalny był a nie dziura na dziurze.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot