Wydrukuj tę stronę
piątek, 06 wrzesień 2019 16:45

Ruszył proces oskarżonej o dzieciobójstwo

Napisał

Ruszył proces 18-latki z Suwałk oskarżonej o dzieciobójstwo. Postępowanie toczy się przy drzwiach zamkniętych, a wyroku można spodziewać się na przełomie października i listopada.

 

Podczas procesu przesłuchanych zostanie około 20 biegłych i świadków. Sprawa nie jest prosta - informuje Marcin Walczuk, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Suwałkach.

Przypomnijmy, że do zdarzenia, które Aleksandrę G. doprowadziło na ławę oskarżonych doszło w lipcu minionego roku. 18-latka zgłosiła się wówczas do szpitala, a lekarze stwierdzili, że jest po porodzie. Jak później się okazało, kobieta urodziła żywe dziecko, zawinęła je w ręcznik i schowała pod wanną. W toku prowadzonego przez prokuraturę śledztwa nie przyznawała się do winy, utrzymywała, że nie czuła ruchów płodu i sądziła, że jest on martwy. Ale zlecona przez prokuraturę sekcja zwłok wykluczyła taką możliwość. Wykazała, że dziecko ważyło 2,5 kg i było żywe.

Choć 18-latka oskarżona jest o dzieciobójstwo, grozi jej tylko pięć lat więzienia. Badania psychiatryczne wykazały, że w chwili zdarzenia nie wiedziała co robi. Była w poporodowym szoku, a to jest okoliczność łagodząca.