• 1
  • 2
  • 3
sobota, 07 wrzesień 2019 08:29

Dziś kaskadowe pomiary prędkości

Napisał
Dziś kaskadowe pomiary prędkości KMP Białystok

Dziś na drogach województwa podlaskiego spodziewać się możemy kaskadowych pomiarów prędkości. Co to oznacza? Policjanci będą mierzyli prędkość na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. Patrole zostaną ustawione kolejno po sobie, często na krókim odcinku drogi.

 

Mimo, że nadrzędnym celem działań będzie egzekwowanie od kierujących przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Od 18 maja 2015 r. w Polsce obowiązuje przepis skutkujący zatrzymaniem prawa jazdy kierującemu, który przekroczył prędkość powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym. Tylko podczas tegorocznych wakacji prawo jazdy z z powodu nadmiernej prędkości życie straciło prawie 10 000 kierujących. Liczba ta jest bardzo niepokojąca ponieważ w porównaniu z wakacjami 2018 r. wzrosła o blisko 100%.

Celem sobotnich działań jest ograniczenie zagrożeń wynikających z przekraczania dopuszczalnych prędkości. Do działań będą wykorzystane radiowozy oznakowane i nieoznakowane, również wyposażone w wideorejestratory oraz ręczne mierniki prędkości. Statyczne punkty pomiaru prędkości jak i pomiary prowadzone dynamicznie możemy spotkać przede wszystkim w miejscach występowania zagrożeń bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot