• 1
 • 2
 • 3
sobota, 07 wrzesień 2019 18:31

Parking przy ulicy Norwida

Napisane przez KK

Remont ulicy Norwida był już parę razy przedmiotem dyskusji augustowskich radnych. Na ostatniej sesji temat powrócił, gdyż zdaniem niektórych przebudowa spowoduje zbyt mało miejsc parkingowych.

 

Swoje obawy wyraził Leszek Cieślik, który uważa, że po remoncie na ulicy będzie jeszcze mniej miejsca do pozostawienia swojego pojazdu niż było dotychczas. Zaproponował jednak rozwiązanie tej sytuacji.

"Pas drogowy sąsiaduje z terenami Spółdzielni Mieszkaniowej. Uważam, że na ich gruntach można by zbudować dodatkowe miejsca. To pozwoliłoby na rozszerzenie inwestycji. Czy urząd rozważał porozumienie się ze spółdzielnią? "

Do sprawy odniósł się Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. Jak wyjaśnił Ratusz nie może zrealizować tego typu inwestycji.

"Spółdzielnia jest niezależnym bytem, który może sam sobie budować zatoki parkingowe. My swoje inwestycje możemy robić tyko do granic naszych działek. To jest remont, a nie budowa. Musi się więc odbywać w zakresie takiej infrastruktury, jaka już jest. Można więc odtworzyć zatokę tylko w istniejącym kształcie. Rozbudowa wymaga dodatkowych dokumentów."

Swoje rozwiązanie problemu zaproponował również prezes spółdzielni Kazimierz Kożuchowski. Jego zdaniem na potrzeby miejsc postojowych miasto mogłoby wykorzystać jeden z zaniedbanych trawników znajdujących się przy Norwida. Trawniki są własnością augustowskiego samorządu, więc miasto roboty mogłoby wykonać w swoim zakresie, bez potrzeby pozyskiwania dodatkowych zezwoleń.

Jak zakończy się sprawa? Póki co konkretnego rozwiązania nie znamy. Możemy jednak się spodziewać, że temat z pewnością powróci w najbliższej przyszłości.

11 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 14 styczeń 2020 22:38 napisane przez Mieszkaniec

  To jest chore już.Na osiedlu Wojska Polskiego jest wolna amerykanka.Nie dość ze jest mało miejsca na parkowanie to ludzie by pozostawić samochód przy kauflandzie robiąc zakupy tu sobie parkują. By coś załatwić na mieście tu parkują. Pracownicy z przychodni tu parkują. No i jak człowiek ma postawić samochód? Może jak w innych miastach powinne być wprowadzone karty osiedlowe wuwczas tzw.kierowcy którzy załatwiają coś lub by tylko postawić samochód i pójść do pracy nie zajmowali miejsca dla mieszkańców tego osiedla.Zrobiono coś w rodzaju dodatkowego parkingu.Co z tego jak nie został poprzedzielany liniami.Teraz pojazdy są stawiane na różne sposoby.Ciężko było pomalować linie by kierowcy stawiali samochody prawidłowo?

 • Link do komentarza Mieszkaniec czwartek, 12 grudzień 2019 09:16 napisane przez Mieszkaniec

  Brak miejsc parkingowych Wojska Polskiego 51.Może wreszcie ktoś mądry się zlituje. .

 • Link do komentarza Emeryt wtorek, 10 grudzień 2019 17:58 napisane przez Emeryt

  Brak miejsc parkingowych na Wojska Polskiego 51.Miejsce tak zatłoczone że ciężko parkować na swoim parkingu przed blokiem.Czy trzeba jakieś petycji i podpisów mieszkańców tego osiedla aby coś z tym zrobić? Krzaki i trochę zieleni napewno po ich usunięciu z ulgą przyjęliby mieszkańcy jakby parking byłby trochę powiększony. Na innych parkingach aż takiego ścisku nie ma a tu jest bitwa o miejsce.Proszę władze miasta o zrobienie coś z tym.

 • Link do komentarza Mieszkaniec wtorek, 10 grudzień 2019 17:45 napisane przez Mieszkaniec

  Chciałbym się zapytać o miejsca parkingowe na Wojska Polskiego 51.Cały czas jest ,,walka"o miejsca parkingowe.Po godzinie 15 żeby postawic samochód trzeba naprawdę mocnych nerwów. Stawiane są samochody tylko po to by załatwić coś w przychodni lub z sąsiednich bloków. Nikt nie broni postojów ale czemu ktoś po pracy nie może kolo swego bloku zaparkować a musi parkować przy innym osiedlu.Ostatnio została położony jakiś pasek z kostki.Nie wiem czemu ma on służyć? Tylnym kołom ?Czy urozmaiceniu parkingu?Bo estetyki nie widzę w tym.tym bardziej funkcjonalności. Został położony skrawek kostki .Czy włodarze tego miasta nie widzą próśb mieszkańców tego osiedla by zrobić parę miejsc więcej na Wojska Polskiego 51?

 • Link do komentarza Tomek niedziela, 08 grudzień 2019 11:37 napisane przez Tomek

  Wole trochę betonu niż pełno krzaków gdzie nie widać przeztrzeni tylko te drzewa i drzewa.A o ptactwu gdzie prześladują na osiedlach i robiące gdzie popadnie nie wspomnę. Także jestem za minimalnym drzewostananem ,,wysokim''.

 • Link do komentarza Mieszkaniec niedziela, 08 grudzień 2019 11:15 napisane przez Mieszkaniec

  Ale choć jest widoczna na tej ulicy przeztrzen a nie las wszędzie. Nie dość ze na tych osiedlach widok z okna to przed nosem drzewo które światło zasłania jakby żyło się w lesie.Jestem zadowolony ze powycinali te rosnące chaszcze.Jeszcze żeby te ławki postawili dla siedzących gdzie starsza osoba może przysiąść .W innych miastach są takie ławki .

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 wrzesień 2019 11:42 napisane przez Mieszkaniec

  Chciałbym się zapytać o pracę przy projekcje ulicy.Na Wojska Polskiego 51 zrobiono jakaś na chodniku wysepke .Nie wiem co ona ma znaczyć chyba nie do zgromadzeń. Zamiast o jedno miesce parkingowe zrobić to jakaś dużą wysepke zrobiono.Projektant chyba nie wie ile jest miejsca na osiedlach i o każde miesce ludzie walczą. Niech sam spróbuję tu po południu zaparkować.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 wrzesień 2019 11:25 napisane przez Mieszkaniec

  Do Moniki.Lepiej przebudowa i więcej przeztrzeni niż w chaszczach tylu mieszkać.Jak się nie podoba to na balkonie sobie zasać krzaczory. Nie dość na osiedlach tyle drzew ze ptactwo siada na nich i pełno odchodów na samochodach i chodnikach.Ja bym na Wojska Polskiego na osiedlu jeszcze podcia drzewa lub kilka usunął.W lato jest masakra z ptactwem. A jak ktoś lub takie klimaty zapraszam na osiedle.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 wrzesień 2019 11:18 napisane przez Mieszkaniec

  A po ki grzyba ta zieleń na Wojska Polskiego?Kwiaty tak ale drzewa to był strzał w dziesiątkę. Wreszcie więcej przeztrzeni widokowej a nie tyle drzew gdzie zasłania wszystko.Gratulacje za wycinkę .Teraz można podziwiać remontowane ulice☺

 • Link do komentarza Wałek piątek, 13 wrzesień 2019 05:59 napisane przez Wałek

  Już jak robią nowa ulicę to może by na bok pozabierali studzienki bo znowu trzy lata i jezdnia do wymiany

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot