• 1
 • 2
 • 3
 • 4
sobota, 07 wrzesień 2019 18:31

Parking przy ulicy Norwida

Napisane przez KK

Remont ulicy Norwida był już parę razy przedmiotem dyskusji augustowskich radnych. Na ostatniej sesji temat powrócił, gdyż zdaniem niektórych przebudowa spowoduje zbyt mało miejsc parkingowych.

 

Swoje obawy wyraził Leszek Cieślik, który uważa, że po remoncie na ulicy będzie jeszcze mniej miejsca do pozostawienia swojego pojazdu niż było dotychczas. Zaproponował jednak rozwiązanie tej sytuacji.

"Pas drogowy sąsiaduje z terenami Spółdzielni Mieszkaniowej. Uważam, że na ich gruntach można by zbudować dodatkowe miejsca. To pozwoliłoby na rozszerzenie inwestycji. Czy urząd rozważał porozumienie się ze spółdzielnią? "

Do sprawy odniósł się Mirosław Karolczuk, burmistrz Augustowa. Jak wyjaśnił Ratusz nie może zrealizować tego typu inwestycji.

"Spółdzielnia jest niezależnym bytem, który może sam sobie budować zatoki parkingowe. My swoje inwestycje możemy robić tyko do granic naszych działek. To jest remont, a nie budowa. Musi się więc odbywać w zakresie takiej infrastruktury, jaka już jest. Można więc odtworzyć zatokę tylko w istniejącym kształcie. Rozbudowa wymaga dodatkowych dokumentów."

Swoje rozwiązanie problemu zaproponował również prezes spółdzielni Kazimierz Kożuchowski. Jego zdaniem na potrzeby miejsc postojowych miasto mogłoby wykorzystać jeden z zaniedbanych trawników znajdujących się przy Norwida. Trawniki są własnością augustowskiego samorządu, więc miasto roboty mogłoby wykonać w swoim zakresie, bez potrzeby pozyskiwania dodatkowych zezwoleń.

Jak zakończy się sprawa? Póki co konkretnego rozwiązania nie znamy. Możemy jednak się spodziewać, że temat z pewnością powróci w najbliższej przyszłości.

5 komentarzy

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 wrzesień 2019 11:42 napisane przez Mieszkaniec

  Chciałbym się zapytać o pracę przy projekcje ulicy.Na Wojska Polskiego 51 zrobiono jakaś na chodniku wysepke .Nie wiem co ona ma znaczyć chyba nie do zgromadzeń. Zamiast o jedno miesce parkingowe zrobić to jakaś dużą wysepke zrobiono.Projektant chyba nie wie ile jest miejsca na osiedlach i o każde miesce ludzie walczą. Niech sam spróbuję tu po południu zaparkować.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 wrzesień 2019 11:25 napisane przez Mieszkaniec

  Do Moniki.Lepiej przebudowa i więcej przeztrzeni niż w chaszczach tylu mieszkać.Jak się nie podoba to na balkonie sobie zasać krzaczory. Nie dość na osiedlach tyle drzew ze ptactwo siada na nich i pełno odchodów na samochodach i chodnikach.Ja bym na Wojska Polskiego na osiedlu jeszcze podcia drzewa lub kilka usunął.W lato jest masakra z ptactwem. A jak ktoś lub takie klimaty zapraszam na osiedle.

 • Link do komentarza Mieszkaniec sobota, 14 wrzesień 2019 11:18 napisane przez Mieszkaniec

  A po ki grzyba ta zieleń na Wojska Polskiego?Kwiaty tak ale drzewa to był strzał w dziesiątkę. Wreszcie więcej przeztrzeni widokowej a nie tyle drzew gdzie zasłania wszystko.Gratulacje za wycinkę .Teraz można podziwiać remontowane ulice☺

 • Link do komentarza Wałek piątek, 13 wrzesień 2019 05:59 napisane przez Wałek

  Już jak robią nowa ulicę to może by na bok pozabierali studzienki bo znowu trzy lata i jezdnia do wymiany

 • Link do komentarza Monika poniedziałek, 09 wrzesień 2019 12:44 napisane przez Monika

  No pięknie, nie dość że wycięli całą wojska polskiego i wątpię żeby wprowadzili tam jakąś zieleń poza kilkoma rahitycznymi drzewkami, nie dość że wycięli część drzew na Norwida pod kompletnie bezsensowny i nikomu nie potrzebny prawoskręt (jeżdżę ta drogą kilka razy dziennie) przez co cały hasłas z wojska polskiego będzie szedł na osiedle to jeszcze trawniki będą likwidować. Pod wszystkie inwestycje tylko zieleń golą. Niedługo w Augustowie zostanie tylko sam beton... Wypoczynkowe miasto.... Śmieszne...

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
Agro
DANBUS
Foto Bajka - Fotograf
Foto Bajka - Lustra
Eureka
Weterynarz
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe
Tepete - Auto zastępcze