• 1
  • 2
  • 3
piątek, 13 wrzesień 2019 12:59

Radni odrzucili skargę w sprawie parku

Napisał

Wiele kontrowersji w Augustowie wzbudziła ostatnio budowa Parku im. Zbigniewa Herberta. Wśród niektórych mieszkańców miasta odczuć można było mieszane uczucia, gdyż przy okazji prac wycięto zdrowe drzewa. Z tego też powodu do ratusza wpłynęła oficjalna skarga jednego z augustowian.

 

Jego działania wsparli radni opozycji, którzy są zdania, że takie inwestycje powinny poprzedzać konsultacje społeczne. Radny Leszek Cieślik uważa, że Ratusz uniknąłby takich skarg, gdyby wcześniej przeprowadził rozmowy z mieszkańcami.

"Tu nie chodzi o to, że coś jest niezgodne z przepisami. Tylko o to, czy na etapie projektowania dołożono staranności, aby drzewostan odniósł jak najmniejsze szkody. Uliczki nie muszą być pod sznurek i mogą omijać drzewa. Problemem jest więc brak wcześniejszych konsultacji."

Zdaniem przewodniczącej komisji skarg, wniosków i petycji Sylwia Bielawskiej, zastrzeżenia ukrywającego się pod fikcyjnym nazwiskiem mieszkańca są bezzasadne.

"Skarżący zarzuca, że wycięto zdrowe sosny, a pozostawiono krzaki i chaszcze. Uważa też, że zabrakło badań. Z miejskiej dokumentacji wynika jednak, że były przeprowadzone ekspertyz przyrodnicze, a zgodę na wycinkę wydał konserwator zabytków."

Augustowscy radni odrzucili więc skargę anonimowego mieszkańca na sposób budowy parku na terenie dzielnicy Lipowiec. Park imienia Zbigniewa Herberta powstaje między ulicami Lipową a Klubową, w sąsiedztwie jeziora Białe. Wcześniej w tym miejscu był zaniedbany las. Prace zakończyć się mają za nieco ponad dwa tygodnie.

1 komentarz

  • Link do komentarza karol środa, 18 wrzesień 2019 16:05 napisane przez karol

    Jakie sobie g.wno wybraliście to teraz takich macie radnych

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot