• 1
  • 2
  • 3
  • 4
piątek, 13 wrzesień 2019 12:59

Radni odrzucili skargę w sprawie parku

Napisał

Wiele kontrowersji w Augustowie wzbudziła ostatnio budowa Parku im. Zbigniewa Herberta. Wśród niektórych mieszkańców miasta odczuć można było mieszane uczucia, gdyż przy okazji prac wycięto zdrowe drzewa. Z tego też powodu do ratusza wpłynęła oficjalna skarga jednego z augustowian.

 

Jego działania wsparli radni opozycji, którzy są zdania, że takie inwestycje powinny poprzedzać konsultacje społeczne. Radny Leszek Cieślik uważa, że Ratusz uniknąłby takich skarg, gdyby wcześniej przeprowadził rozmowy z mieszkańcami.

"Tu nie chodzi o to, że coś jest niezgodne z przepisami. Tylko o to, czy na etapie projektowania dołożono staranności, aby drzewostan odniósł jak najmniejsze szkody. Uliczki nie muszą być pod sznurek i mogą omijać drzewa. Problemem jest więc brak wcześniejszych konsultacji."

Zdaniem przewodniczącej komisji skarg, wniosków i petycji Sylwia Bielawskiej, zastrzeżenia ukrywającego się pod fikcyjnym nazwiskiem mieszkańca są bezzasadne.

"Skarżący zarzuca, że wycięto zdrowe sosny, a pozostawiono krzaki i chaszcze. Uważa też, że zabrakło badań. Z miejskiej dokumentacji wynika jednak, że były przeprowadzone ekspertyz przyrodnicze, a zgodę na wycinkę wydał konserwator zabytków."

Augustowscy radni odrzucili więc skargę anonimowego mieszkańca na sposób budowy parku na terenie dzielnicy Lipowiec. Park imienia Zbigniewa Herberta powstaje między ulicami Lipową a Klubową, w sąsiedztwie jeziora Białe. Wcześniej w tym miejscu był zaniedbany las. Prace zakończyć się mają za nieco ponad dwa tygodnie.

1 komentarz

  • Link do komentarza karol środa, 18 wrzesień 2019 16:05 napisane przez karol

    Jakie sobie g.wno wybraliście to teraz takich macie radnych

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
DANBUS

Najnowsze komentarze