• 1
  • 2
  • 3
piątek, 13 wrzesień 2019 14:59

Odnowili teren wokół Muzeum Kanału Augustowskiego

Napisał
Odnowili teren wokół Muzeum Kanału Augustowskiego kierownik Muzeum Ziemi Augustowskiej - Tomasz Kiełczewski

Zakończyła się realizacja projektu „Odnowienie i unowocześnienie Muzeum Kanału Augustowskiego”, którego celem było zagospodarowanie terenu wokół budynku Muzeum poprzez poprawę stanu technicznego obiektu oraz wykonanie prac w jego najbliższym otoczeniu.

 

W ramach przedsięwzięcia wykonano nowe chodniki, służące odprowadzaniu wód deszczowych do gruntu, przestrzeń wokół dworku została zagospodarowana poprzez instalację oświetlenia oraz elementy architektury, składające się na ogólny wizerunek Muzeum.

Prace związane z poprawą stanu technicznego „dworku Prądzyńskiego” rozpoczęto już w 2017 r. W ramach pierwszego etapu przedsięwzięcia wyremontowano dach budynku.  

Projekt zrealizowano ze środków na realizację Strategii Rozwoju Lokalnego Kierowanego przez Społeczność na lata 2016-2022 Stowarzyszenia „Lokalna Grupa działania – Kanał Augustowski” w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot