• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 09:18

„Tydzień Przedsiębiorcy” – ZUS dla Biznesu

Napisał

Od 23 do 27 września Oddział ZUS w Białymstoku organizuje cykl szkoleń oraz dyżury eksperckie dla przedsiębiorców. Tegoroczne przedsięwzięcie realizujemy we współpracy z Państwową Inspekcją Pracy, gdyż jesteśmy partnerem strategicznym kampanii: „Pracuję legalnie”. Zakres tematyczny jest bardzo ciekawy. Dotyczy przede wszystkim legalnych form zatrudniania pracowników oraz korzyści z tego płynących.

 

Od poniedziałku 23 września, do piątku 27 września, w sali 302 siedzibie w białostockim ZUS przy ul. Młynowej 29 budynek B, a w poniedziałek i wtorek również w Inspektoracie w Suwałkach i Parku Przemysłowym przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 166 Łomży organizowane będą bezpłatne seminaria dla przedsiębiorców. W programie przewidziano szkolenia z różnych obszarów, począwszy od – współpraca z ZUS przy ustalaniu i wypłacie świadczeń krótkoterminowych, poprzez ubezpieczenia unijne, legalność zatrudniania obywateli polskich i cudzoziemców, zasady ustalania obowiązku ubezpieczeń i naliczania składek przy umowie zleceniu, a także poświadczanie formularzy A1. Wszystkie szkolenia są bezpłatne, a szczegółowy harmonogram dostępny na stronie www.zus.pl/o-zus/kalendarium.

Równocześnie na Sali Obsługi Klienta w budynku B w Białymstoku a także Inspektoratach ZUS w Suwałkach, Łomży, Augustowie, Bielsku Podlaskim, Hajnówce, Siemiatyczach, Sokółce, Zambrowie, Wysokim Mazowiecki oraz Biurach Terenowych w Grajewie i Kolnie dyżurować będą eksperci ZUS. To także miejsce, w którym szybko i bez problemu będzie można założyć profil na Platformie Usług Elektronicznych ZUS.
W poniedziałek i wtorek dostępni będą również specjaliści z Państwowej Inspekcji Pracy w swoich siedzibach w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 2, w Suwałkach przy ul. Świerkowej 60 oraz Łomży przy ul. Polowej 55A.
We wtorek dodatkowo profesjonalnej informacji od dyżurujących fachowców będzie można uzyskać w Państwowym Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 2.
A w środę ekspert z Państwowej Inspekcji Pracy w swojej siedzibie w Białymstoku również będzie pełnił dyżur.

Tydzień Przedsiębiorcy jest zorganizowany w tym samym czasie w całym kraju. Skierowany jest do przedsiębiorców, księgowych, kadrowych, menadżerów, ale również tych, którzy jeszcze zastanawiają się nad założeniem własnej firmy. Podczas wydarzenia organizowanego przez białostocki ZUS będzie można poszerzyć swoją wiedzę korzystając z pomocy ekspertów ZUS, PIP i PFRON.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot