• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 16 wrzesień 2019 10:59

Sąd przyznał rację przedszkolu

Napisał

Wojewódzki Sąd Administracyjny przyznał rację augustowskiego przedszkolu Montessori w sporze dotyczącym przyznania dotacji za pierwszy rok działalności. Do zderzenia doszło jeszcze podczas rządów poprzednich władz miasta.

 

Jeszcze nie wiadomo czy Ratusz odwoła się od decyzji sądu. Jeśli tak się nie stanie będzie musiał zwrócić placówce kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dlaczego jednak nie doszło do wypłaty tych pieniędzy zgodnie z terminem?

Jak tłumaczyły ówczesne władze miasta przedszkole nie zostało zarejestrowane zgodnie z terminem. Innego zdania jest właściciel placówki, Tomasz Stasieło, który uważa, że Ratusz powołał się wtedy na niezgodą z prawem krajowym miejską uchwałę, która zabrania przyznawania dotacji w trakcie roku szkolnego.

"Już półtora roku wcześniej poinformowałem burmistrza, że przedszkole powstaje. Ustawodawca przygotował przepisy właśnie na taką okoliczności, kiedy przedszkole zaczyna funkcjonować w trakcie roku i nie może do 30 września złożyć informacji o planowanej liczbie dzieci. Chciałem zabezpieczyć możliwość otrzymywania dotacji. ."

Całą sytuacją zmieszane są obecne władze miasta. Jak przyznaje Mirosław Karolczuk, ta sprawa budzi w nim niepokój od dłuższego czasu. Póki co miasto nie zajmuje oficjalnego stanowiska w tym temacie.

Jakie kroki podejmie miasto będziemy wiedzieli jeszcze w tym miesiącu. Do tematu jeszcze z pewnością powrócimy.

 

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot