• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 17 wrzesień 2019 10:56

Mieszkańcy wsi z gminy Lipsk doczekają się asfaltu

Napisał

Na blisko 3-kilometrowym odcinku drogi Kurianka - Bartniki położony zostanie asfalt. Wszystko dzięki współpracy augustowskiego Starostwa Powiatowego z Funduszem Dróg Samorządowych.

 

W najbliższym czasie władze powiatowe planują także inne inwestycje. Największa z nich jest już w trakcie - czyli przebudowa ulicy Wojska Polskiego w Augustowie. Na przebudowę dróg udało się pozyskać dotacje - łącznie ponad 7,5 miliona złotych.

Wczoraj (16.09) odbyło się uroczyste rozpoczęcie budowy trasy Kurianka-Bartniki. W wydarzeniu wzięli udział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński, a także władze powiatowe ze starostą augustowskim Jarosławem Szlaszyńskim na czele. Nie zabrakło przemówień polityków, a także symbolicznego wbicia łopaty mającego zwiastować początek prac.

Inwestycja ma zostać zrealizowana maksymalnie do połowy przyszłego roku.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot