• 1
  • 2
  • 3
  • 4
czwartek, 19 wrzesień 2019 08:48

Najliczniejsze powołanie do 1 Podlaskiej Brygady OT

Napisała
Najliczniejsze powołanie do 1 Podlaskiej Brygady OT 1 PBOT

W miniony weekend szeregi 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększyły się o ponad 190 ochotników, którzy rozpoczęli szkolenie podstawowe. Jest to najliczniejsze w tym roku powołanie. Szkolenie zakończy
przysięga wojskowa, która odbędzie się 28 września w Białymstoku.

 

Kandydaci do pełnienia Terytorialnej Służby Wojskowej przechodzą obecnie intensywne szkolenie, które ma ich nauczyć podstawowych umiejętności niezbędnych żołnierzom lekkiej piechoty. Główny nacisk położony jest na naukę taktyki i szkolenie strzeleckie. Ponadto żołnierze uczą się m.in. topografii, podstaw łączności oraz udzielania pierwszej pomocy.

Wśród kandydatów przeważają osoby w wieku 18-19 lat. Średnia wieku wynosi około 25 lat. Ponad 20% ochotników to kobiety.

Czwarte - w tym roku - szkolenie podstawowe rozpoczęło się w piątek 13 września. Jego zwieńczeniem będzie przysięga wojskowa, która odbędzie się 28 września w Białymstoku. Dodatkowo w najbliższą sobotę, w ramach szkolenia wyrównawczego, powołani zostaną kolejni żołnierze rezerwy.

Ostatnie w tym roku szkolenia kandydatów zaplanowane są w terminie 15-30 listopada. Rekrutację prowadzą Wojskowe Komendy Uzupełnień w Białymstoku, Bielsku Podlaskim, Łomży i Suwałkach.

 

Cykl szkolenia żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej trwa 3 lata i jest podzielony na trzy etapy: szkolenie indywidualne (pierwszy rok), specjalistyczne (drugi rok) i zgrywające (trzeci rok).

1 Podlaska Brygada Obrony Terytorialnej

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
DANBUS

Najnowsze komentarze