• 1
  • 2
  • 3
  • 4
sobota, 21 wrzesień 2019 11:59

Ponad połowa zatrzymanych złamała przepisy

Napisał
Ponad połowa zatrzymanych złamała przepisy KPP Augustów

Policjanci ruchu drogowego z Suwałk, Augustowa i Sejn, wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Białymstoku, Podlaskim Urzędem Celno- Skarbowym w Białymstoku oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, przeprowadzili działania pn. „Stop piratom drogowym”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych oraz na drodze wojewódzkiej 653. Podczas kontroli drogowych mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na prędkość o trzeźwość kierujących, ale także na inne wykroczenia.

 

18 września, na głównych szlakach komunikacyjnych regionu, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a także z Komend Powiatowych Policji w Augutsowie i Sejnach, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, Podlaskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Białymstoku oraz grupy wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, patrolowali te trasy i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jednym z głównych celów policyjnych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na krajowej "ósemce" i 61-ce oraz na drodze wojewódzkiej 653. Tylko tego jednego dnia mundurowi skontrolowali 163 pojazdy i ujawnili 114 sprawców wykroczeń, z czego 68 dotyczyło przekroczenia prędkości. Ponadto, policjanci skontrolowali stan trzeźwość 264 kierujących. Tym razem wszyscy byli trzeźwi.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Augustów

1 komentarz

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM

Najnowsze komentarze