Wydrukuj tę stronę
sobota, 21 wrzesień 2019 11:59

Ponad połowa zatrzymanych złamała przepisy

Napisał
Ponad połowa zatrzymanych złamała przepisy KPP Augustów

Policjanci ruchu drogowego z Suwałk, Augustowa i Sejn, wspólnie z Wojewódzkim Inspektoratem Transportu Drogowego w Białymstoku, Podlaskim Urzędem Celno- Skarbowym w Białymstoku oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, przeprowadzili działania pn. „Stop piratom drogowym”. Głównym celem akcji była poprawa bezpieczeństwa na drogach krajowych oraz na drodze wojewódzkiej 653. Podczas kontroli drogowych mundurowi zwracali uwagę przede wszystkim na prędkość o trzeźwość kierujących, ale także na inne wykroczenia.

 

18 września, na głównych szlakach komunikacyjnych regionu, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Policjanci ruchu drogowego z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a także z Komend Powiatowych Policji w Augutsowie i Sejnach, przy wsparciu funkcjonariuszy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Białymstoku, Podlaskiego Urzędu Celno- Skarbowego w Białymstoku oraz grupy wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, patrolowali te trasy i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jednym z głównych celów policyjnych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na krajowej "ósemce" i 61-ce oraz na drodze wojewódzkiej 653. Tylko tego jednego dnia mundurowi skontrolowali 163 pojazdy i ujawnili 114 sprawców wykroczeń, z czego 68 dotyczyło przekroczenia prędkości. Ponadto, policjanci skontrolowali stan trzeźwość 264 kierujących. Tym razem wszyscy byli trzeźwi.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do obowiązujących przepisów oraz warunków panujących na drodze.

Źródło: KPP Augustów