• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 24 wrzesień 2019 14:59

Niższe podatki w Raczkach

Napisał

Na niższy podatek transportowy mogą liczyć firmy chcące rejestrować swoje pojazdy w Raczkach. Jak przekonuje wójt, Andrzej Szymulewski, ma to skutecznie przyciągnąć przedsiębiorców.

 

Zdaniem włodarza gminy Raczki 40-procentowy podatek, który obecnie obowiązuje jest zbyt wysoki. Jeśli zostanie on obniżony do gminy powrócić mają ci przedsiębiorcy, którzy rejestrowali ciężarówki w sąsiednich gminach, gdzie koszty były dużo niższe.

Jak zauważa Szymulewski tego typu rozwiązanie początkowo gminie przyniesie mniejsze wpływy. Jednak w działaniu długofalowym, już po ponad roku, można spodziewać się, że wpływy do kasy się zwiększa ponad to co jest w tym momencie.

Czy rozwiązanie okaże się skuteczne? Miejmy nadzieję, do tematu z pewnością powrócimy, gdy gmina ujawni dane dotyczące zysków i strat z tego tytułu.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot