• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 24 wrzesień 2019 16:59

ZUS przyznał nagrodę Filary Ubezpieczeń podlaskiemu przedsiębiorcy

Napisał
ZUS przyznał nagrodę Filary Ubezpieczeń podlaskiemu przedsiębiorcy Zakład Ubezpieczeń Społecznych

Wśród wyróżnionych w kategorii „Rzetelny Płatnik” nagrodzony został Zakład Stolarski Andrzeja Prokopczyka z Wasilkowa. Pozostali kandydaci, którzy zostali zakwalifikowani do uhonorowania to INTER EUROPOL S. A. w Markach, Meble Wójcik Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Elblągu oraz „GOLD DROP” Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Limanowej.

 

W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Przedsiębiorcy organizowany jest konkurs „Filary Ubezpieczeń”. Nagrodzone zostały najbardziej rzetelne w zakresie realizowania obowiązków ubezpieczeniowych firmy i instytucje. Członkami Kapituły konkursu byli przedstawiciele ministerstw i najważniejszych organizacji działających na rzecz przedsiębiorstw. Wyróżnienia zostały przyznane w trzech kategoriach. Przedsiębiorcy, którzy prawidłowo wypełniali obowiązki płatnika składek, m.in. w zakresie przekazywania dokumentów rozliczeniowych, rozliczania i opłacania składek oraz zasiłków, zostali wyróżnieni w kategorii „Rzetelny Płatnik”. Wyróżnienie „Dobry Przykład” otrzymali ci, którzy aktywnie współpracowali z ZUS przy wdrażanych projektach, istotnych z punktu widzenia przedsiębiorców, m.in. przy programie Płatnik, ePłatnik, e-Akta, czy e-ZLA. „Nadzieja ubezpieczeń” przypadło zaś tym, którzy najbardziej angażowali się w programy edukacyjne.

Przedsiębiorca Pana Andrzeja Prokopczyka został nagrodzony w kategorii „Rzetelny Płatnik”. Jego firma specjalizuje się głównie w produkcji mebli. Jest jednocześnie ich bezpośrednim dostawcą. Działalność gospodarcza przedsiębiorstwa jest ciągle rozwijana i doskonalona, co skutkuje dynamicznym wzrostem poziomu zatrudnienia, a tym samym zwiększeniem liczby ubezpieczonych, który w okresie od stycznia 1999 r. do grudnia 2018 r. wzrósł z 9 do 49 pracowników. Dynamiczny wzrost zatrudnienia powoduje systematyczne zwiększenie wpływów z tytułu składek na Fundusz Ubezpieczeń Społecznych.

Współpraca Zakładu Ubezpieczeń Społecznych z firmą przebiega wzorowo. Płatnik terminowo przekazuje dokumenty, rozlicza i opłaca składki. W razie konieczności przekazuje skorygowane dokumenty na wezwanie ZUS bez zbędnej zwłoki.

Źródło: ZUS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot