• 1
  • 2
  • 3
  • 4
środa, 25 wrzesień 2019 08:59

Augustowski sąd skazał Wietnamczyków

Napisał

Sąd Rejonowy w Augustowie VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sejnach skazał 3 obywateli Wietnamu, którzy czerpali korzyści z organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy naszego kraju wbrew przepisom.

 

Śledztwo było prowadzone przez Wydział Operacyjno – Śledczy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelom Wietnamu zarzutów organizacji nielegalnego przekraczania granicy Polski, co najmniej dwóm grupom cudzoziemców pochodzących z Wietnamu. Dwóch z nich usłyszało również zarzuty ułatwiania pobytu na terytorium Polski wbrew przepisom innym obywatelom Wietnamu i czerpania z tego tytułu korzyści majątkowych.

Swoją działalność przestępczą prowadzili na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego. Grupa rozpoczęła nielegalny proceder w 2015 r. od przerzutu obywateli Wietnamu z Litwy do Polski.

Oskarżeni obywatele Wietnamu zostali skazani na kary od 2 lat i 3 miesięcy do 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
DANBUS
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski