• 1
  • 2
  • 3
środa, 25 wrzesień 2019 08:59

Augustowski sąd skazał Wietnamczyków

Napisał

Sąd Rejonowy w Augustowie VI Zamiejscowy Wydział Karny w Sejnach skazał 3 obywateli Wietnamu, którzy czerpali korzyści z organizowania cudzoziemcom przekraczania granicy naszego kraju wbrew przepisom.

 

Śledztwo było prowadzone przez Wydział Operacyjno – Śledczy Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Białymstoku. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie obywatelom Wietnamu zarzutów organizacji nielegalnego przekraczania granicy Polski, co najmniej dwóm grupom cudzoziemców pochodzących z Wietnamu. Dwóch z nich usłyszało również zarzuty ułatwiania pobytu na terytorium Polski wbrew przepisom innym obywatelom Wietnamu i czerpania z tego tytułu korzyści majątkowych.

Swoją działalność przestępczą prowadzili na terenie województwa podlaskiego, mazowieckiego. Grupa rozpoczęła nielegalny proceder w 2015 r. od przerzutu obywateli Wietnamu z Litwy do Polski.

Oskarżeni obywatele Wietnamu zostali skazani na kary od 2 lat i 3 miesięcy do 2 lat i 6 miesięcy bezwzględnego pozbawienia wolności.

Wyrok jest nieprawomocny.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot