• 1
  • 2
  • 3
środa, 25 wrzesień 2019 14:59

Zabawa i rekreacja dla mieszkańców. Dzięki dotacjom z RPOWP

Napisała
Zabawa i rekreacja dla mieszkańców. Dzięki dotacjom z RPOWP Wrota Podlasia

W gminie Jaświły powstanie plac festynowy i trzy nowe place zabaw. Natomiast w Suchowoli plac do sprzedaży produktów tradycyjnych i pamiątek. We wtorek, 24 września, Zarząd Województwa Podlaskiego przeznaczył na te inwestycje 662 tys. zł z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego.

 

 Gmina Jaświły zrealizuje dwa projekty. Pierwszy z nich zakłada utworzenie placu festynowego w centrum miejscowości Jaświły. Teren zostanie wyłożony kostką brukową, zostaną tam zamontowane ławki, kosze, stolik do gier planszowych, zasadzona będzie zieleń. W ramach projektu gmina kupi również wyposażenie potrzebne do organizacji festynów: stoły i ławki, namioty cateringowe, nagłośnienie. Plac będzie w pełni przystosowany zarówno do organizacji wydarzeń społeczno-kulturalnych czy rozrywkowych, jak też codziennych spotkań. Koszt tej inwestycji wynosi blisko 265 tys. zł, a dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podlaskiego pokryje 200 tys. zł.

W ramach drugiego projektu zostaną wybudowane place zabaw w Bobrówce, Brzozowej i Zabielu. Dzieci będą mogły skorzystać z karuzeli, huśtawek, piaskownic czy spróbować sił na urządzeniach sprawnościowych. Place zostaną ogrodzone, a ich nawierzchnia będzie bezpieczna dla dzieci. Wartość tej inwestycji przekracza 209 tys. zł, a dotacja z RPOWP wynosi 178 tys. zł.

Gmina Suchowola utworzy plac miejski z przeznaczeniem na miejsce sprzedaży produktów tradycyjnych i pamiątek. Powstanie między ulicą Młodych a 3 Maja. Zostaną tam zamontowane ławki, stojaki na rowery, kosze, słup ogłoszeniowy, betonowe stoły do gry: w tenisa stołowego, w szachy i piłkarzyki, zasadzona będzie zieleń, a teren wyłożony kostką brukową. Projekt nie przewiduje stacjonarnych stanowisk do prowadzenia handlu, w związku z czym lokalni przedsiębiorcy będą wykorzystywali własną przenośną infrastrukturę. Wartość tego projektu sięga 299, z czego 284 tys. zł stanowi dofinansowanie z RPOWP.

Projekty te zostały zgłoszone na nabór przeprowadzony Lokalną Grupę Działania Fundusz Biebrzański.

Dofinansowanie na działalność LGD

Na wtorkowym posiedzeniu Zarząd Województwa Podlaskiego przyznał kolejnym Lokalnym Grupom Działania dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego na bieżącą działalność.

Dotacje otrzymało sześć LGD:

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Kraina Mlekiem Płynąca (498,1 tys. zł)
Lokalna Grupa Działania Biebrzański Dar Natury (409,6 zł)
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania - Kanał Augustowski (164,8 tys. zł)
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski (380,9 tys. zł)
Stowarzyszenie Suwalsko-Sejneńska Lokalna Grupa Działania (407,5 tys. zł)
Lokalna Grupą Działania Puszcza Białowieska (359,1 tys. zł)

Tydzień temu takiego wsparcia Zarząd udzielił: LGD Fundusz Biebrzański i Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Brama na Podlasie.

blm

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot