• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 26 wrzesień 2019 16:29

Przekroczyli granicę wbrew przepisom

Napisała
Przekroczyli granicę wbrew przepisom POSG

Pięcioro obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej, którzy wbrew przepisom przekroczyli polsko-litewską granicę zatrzymali wczoraj funkcjonariusze z Placówki SG w Sejnach.

 

24 września 2019 r. funkcjonariusze Straży Granicznej na terenie gminy Giby zatrzymali do kontroli Toyotę Corollę na polskich numerach rejestracyjnych. Oprócz kierowcy - obywatela Ukrainy autem podróżowało pięcioro obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej. Podczas przeprowadzonej kontroli legalności pobytu okazało się, że pięcioosobowa rodzina nie posiada dokumentów uprawniających ich do wjazdu i pobytu w Polsce. Cudzoziemcy mieli przy sobie jedynie przepustki z Ośrodka dla Cudzoziemców na Litwie. Rodzina została zatrzymana za przekroczenie granicy wbrew przepisom, a po wykonaniu niezbędnych czynności przekazana stronie litewskiej w ramach readmisji. Kierowca, 33-letni obywatel Ukrainy za pomocnictwo w przekroczeniu polsko-litewskiej granicy wbrew przepisom został ukarany mandatem karnym w wysokości 700 zł.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot