• 1
  • 2
  • 3
piątek, 27 wrzesień 2019 09:48

Ogólnoeuropejska akcja "Edward"

Napisała
Ogólnoeuropejska akcja "Edward" KPP Sejny

Funkcjonariusze sejneńskiej „drogówki” w trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Mobilności realizowali założenia projektu EDWARD 2019, którego ideą przewodnią jest „wizja zero” - zero osób ciężko rannych i ofiar śmiertelnych wypadków drogowych.

 

Funkcjonariusze ruchu drogowego z sejneńskiej komendy włączyli się w realizację założeń projektu EDWARD 2019, czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych na Drogach. Podczas prowadzonych kontroli drogowych mundurowi przyglądali się poczynaniom kierowców na drodze. Skupiali się przede wszystkim na tych wykroczeniach, które powodują największe zagrożenie dla uczestników ruchu, czyli nadmierna prędkość, nieprawidłowe zachowania w okolicach przejść dla pieszych czy agresywne zachowania na drodze. Policjanci udali się również do szkół średnich na spotkania z młodymi kierowcami. Przekazali im podstawowe zasady, jakimi powinni kierować się na drogach. Zwrócono uwagę na powszechny problem, jakim jest duża liczba osób, która codziennie traci życie i zdrowie w wypadkach drogowych. Zachęcano do większej rozwagi i dbałości o bezpieczeństwo własne i innych użytkowników dróg. Zmiana zachowań wszystkich uczestników ruchu drogowego wpłynie na znaczną poprawę bezpieczeństwa.

KPP Sejny

1 komentarz

  • Link do komentarza Iwo piątek, 27 wrzesień 2019 22:20 napisane przez Iwo

    kolejna akcja, żeby zapełnić budżet???

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot