• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 01 październik 2019 11:29

Bezpieczna ósemka

Napisała
Bezpieczna ósemka KPP Augustów

Policjanci ruchu drogowego z Augustowa i Suwałk oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, w miniony piątek prowadzili działania pn. „Bezpieczna ósemka”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na tej trasie. Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, prędkość, a także sposób przewożenia pasażerów.

 

W miniony piątek, na głównych szlakach komunikacyjnych regionu, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Policjanci ruchu drogowego z Komend Powiatowych Policji w Augustowie, a także z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku patrolowali te trasy i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jednym z głównych celów policyjnych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na krajowej "ósemce" i 61-ce.

Tylko tego jednego dnia mundurowi skontrolowali 84 pojazdy i ujawnili 79 sprawców wykroczeń, z czego 49 dotyczyło przekroczenia prędkości. Ponadto, policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Jednocześnie przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o:

rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza Pitka wtorek, 01 październik 2019 23:43 napisane przez Pitka

    Yanosik był potrzebny. Dużo kontroli.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot