• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 01 październik 2019 11:29

Bezpieczna ósemka

Napisała
Bezpieczna ósemka KPP Augustów

Policjanci ruchu drogowego z Augustowa i Suwałk oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku, w miniony piątek prowadzili działania pn. „Bezpieczna ósemka”. Wzmożone kontrole drogowe miały na celu poprawę bezpieczeństwa na tej trasie. Mundurowi sprawdzali między innymi trzeźwość kierujących, prędkość, a także sposób przewożenia pasażerów.

 

W miniony piątek, na głównych szlakach komunikacyjnych regionu, prowadzone były wzmożone kontrole pojazdów. Policjanci ruchu drogowego z Komend Powiatowych Policji w Augustowie, a także z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach oraz grupą wsparcia Zespołu SPEED z KWP w Białymstoku patrolowali te trasy i sprawdzali, czy kierowcy przestrzegają obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Jednym z głównych celów policyjnych działań jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym na krajowej "ósemce" i 61-ce.

Tylko tego jednego dnia mundurowi skontrolowali 84 pojazdy i ujawnili 79 sprawców wykroczeń, z czego 49 dotyczyło przekroczenia prędkości. Ponadto, policjanci ujawnili 4 nietrzeźwych kierujących.

Policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach. Jednocześnie przypominają o przestrzeganiu przepisów i apelują o:

rozwagę podczas jazdy i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, w szczególności stosowanie się do ograniczeń prędkości, respektowanie praw pieszych, a także niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu lub środków działających podobnie;
odpowiedzialność nie tylko za siebie, ale także za życie i zdrowie innych uczestników ruchu drogowego;
wysoką kulturę jazdy i wzajemny szacunek.

KPP Augustów

1 komentarz

  • Link do komentarza Pitka wtorek, 01 październik 2019 23:43 napisane przez Pitka

    Yanosik był potrzebny. Dużo kontroli.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Opał klasy PREMIUM
Zakład stolarski