• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 01 październik 2019 17:59

Ławeczki się rozmnożą

Napisała

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej został zaakceptowany projekt „Dwa miasta, jeden zielony region”.

 

W skrócie będzie to promocja miast partnerskich- Augustowa i Druskiennik oraz ich dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Program INTERREG VA Litwa- Polska ma uatrakcyjnić oba miasta i wskazać jako wspólny cel wypadowy turystom z Europy. Promocją zostanie objęty również Kanał Augustowski oraz szlak wodny łączący trzy kraje.

W ramach projektu w Augustowie zaplanowano wiele wydarzeń promujących region - między innymi wspólny rajd rowerowy, spływ kajakowy, występ zespołu z Druskiennik.
Ponadto na terenie Augustowa zamontowane zostaną dwie pamiątkowe ławki: „Ignacy Prądzyński” i „Barbara Radziwiłłówna”. Oba miasta zorganizują też wspólne stoisko na targach Wiatr i Woda w Warszawie.

Wstępny koszt projektu zaplanowano na 700 tyś. złotych brutto. Jeśli urząd otrzyma dofinansowanie, o które ubiega się burmistrz, kwota udziału miasta w projekcie zamknie się w 105 tyś. złotych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

MIRAD - Bar przy kominku
Videozoo - Kurier
DrewSot
KA-MIX
Weterynarz
Drewno opałowe