• 1
  • 2
  • 3
  • 4
wtorek, 01 październik 2019 17:59

Ławeczki się rozmnożą

Napisała

Podczas ostatniego posiedzenia Rady Miejskiej został zaakceptowany projekt „Dwa miasta, jeden zielony region”.

 

W skrócie będzie to promocja miast partnerskich- Augustowa i Druskiennik oraz ich dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego. Program INTERREG VA Litwa- Polska ma uatrakcyjnić oba miasta i wskazać jako wspólny cel wypadowy turystom z Europy. Promocją zostanie objęty również Kanał Augustowski oraz szlak wodny łączący trzy kraje.

W ramach projektu w Augustowie zaplanowano wiele wydarzeń promujących region - między innymi wspólny rajd rowerowy, spływ kajakowy, występ zespołu z Druskiennik.
Ponadto na terenie Augustowa zamontowane zostaną dwie pamiątkowe ławki: „Ignacy Prądzyński” i „Barbara Radziwiłłówna”. Oba miasta zorganizują też wspólne stoisko na targach Wiatr i Woda w Warszawie.

Wstępny koszt projektu zaplanowano na 700 tyś. złotych brutto. Jeśli urząd otrzyma dofinansowanie, o które ubiega się burmistrz, kwota udziału miasta w projekcie zamknie się w 105 tyś. złotych.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
Opał klasy PREMIUM
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski