• 1
 • 2
 • 3
piątek, 04 październik 2019 11:17

Czy się stoi , czy się leży …

Napisała

Augustowscy radni podczas ostatniej sesji wrócili do tematu wysokości diet czyli obniżki , która w istocie okazała się podwyżką.

 

Obecnie podstawowa stawka wynosi 450 złotych i jest zależna od wysokości minimalnego wynagrodzenia. Ulega zmianie, gdy rajca jest członkiem komisji, wówczas otrzymuje 675 złotych, radni pracujący w dwóch lub więcej komisjach otrzymają wypłatę w wysokości 855 złotych.

W założeniu taki system miał zmotywować radnych do uczestniczenia w zebraniach i podnieść merytoryczną jakość pracy. Dyscyplinować frekwencję miał z kolei spadek uposażenia o 30 procent w przypadku nieobecności na sesji , zaś nieobecność na komisji miała skutkować utratą kolejnych 10 procent.

Nowy system naliczania diet poruszył sumienie radnego Tomasza Miklasa i zmusił go do publicznego wyznania : „ W miesiącu sierpniu nie odbyły się żadne komisje, przynajmniej żadna z moich komisji, a dostałem dietę w wysokości 830 złotych ( …)”.

Nie sprowokowało to niestety przewodniczącej Alicji Dobrowolskiej do szerszych wyjaśnień. Zaproponowała natomiast Tomaszowi Miklasowi pójście drogą większości radnych i przekazanie otrzymanego wynagrodzenia na cele charytatywne .

Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy Przewodniczącej dotyczącej sposobu zarządzania pieniędzmi przez poszczególnych radnych. Spróbujemy w związku z tym poinformować wkrótce czytelników, którzy z radnych przekazują swoje diety i na jakie szlachetne cele ...

3 komentarzy

 • Link do komentarza eeee poniedziałek, 07 październik 2019 10:12 napisane przez eeee

  wydaje mi się,że nie oto Panu radnemu chodziło, biorą kasę za nic, sam sobie ustalają podwyżki.
  Jeżeli ktoś chce być radnym , to niech się najpierw zastanowi. To nie jest etat i maszynka do zarabiania pieniędzy ale służba mieszkańcom.

 • Link do komentarza Roland sobota, 05 październik 2019 08:56 napisane przez Roland

  Tak oddadzą jak ministrowie Szydło !!!!

 • Link do komentarza Reeza sobota, 05 październik 2019 07:50 napisane przez Reeza

  Ot złośliwość dziejów co? Radny PiS ma coś przeciwko temu żeby premie do diety przekazać na cele charytatywne i wspiera go w tym tuba propagandowa, tymczasem pani Premier Szydło dokładnie to samo zrobiła podczas afery z premiami w ministerstwie. Oj będzie płacz jak socjal w naszym kraju padnie na ryj bo ludzie pracujący nie będą non stop przyglądać się tylko jak drenuje im się kieszenie, tu dawno nie chodzi o równanie szans, ale kupowanie głosów. Gratuluję i czekam na zwolnienia i wnioski o upadłość jak dostanę te 4k minimalnej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
DANBUS
Foto Bajka - Lustra