• 1
 • 2
 • 3
piątek, 04 październik 2019 11:17

Czy się stoi , czy się leży …

Napisała

Augustowscy radni podczas ostatniej sesji wrócili do tematu wysokości diet czyli obniżki , która w istocie okazała się podwyżką.

 

Obecnie podstawowa stawka wynosi 450 złotych i jest zależna od wysokości minimalnego wynagrodzenia. Ulega zmianie, gdy rajca jest członkiem komisji, wówczas otrzymuje 675 złotych, radni pracujący w dwóch lub więcej komisjach otrzymają wypłatę w wysokości 855 złotych.

W założeniu taki system miał zmotywować radnych do uczestniczenia w zebraniach i podnieść merytoryczną jakość pracy. Dyscyplinować frekwencję miał z kolei spadek uposażenia o 30 procent w przypadku nieobecności na sesji , zaś nieobecność na komisji miała skutkować utratą kolejnych 10 procent.

Nowy system naliczania diet poruszył sumienie radnego Tomasza Miklasa i zmusił go do publicznego wyznania : „ W miesiącu sierpniu nie odbyły się żadne komisje, przynajmniej żadna z moich komisji, a dostałem dietę w wysokości 830 złotych ( …)”.

Nie sprowokowało to niestety przewodniczącej Alicji Dobrowolskiej do szerszych wyjaśnień. Zaproponowała natomiast Tomaszowi Miklasowi pójście drogą większości radnych i przekazanie otrzymanego wynagrodzenia na cele charytatywne .

Jesteśmy pod wrażeniem wiedzy Przewodniczącej dotyczącej sposobu zarządzania pieniędzmi przez poszczególnych radnych. Spróbujemy w związku z tym poinformować wkrótce czytelników, którzy z radnych przekazują swoje diety i na jakie szlachetne cele ...

3 komentarzy

 • Link do komentarza eeee poniedziałek, 07 październik 2019 10:12 napisane przez eeee

  wydaje mi się,że nie oto Panu radnemu chodziło, biorą kasę za nic, sam sobie ustalają podwyżki.
  Jeżeli ktoś chce być radnym , to niech się najpierw zastanowi. To nie jest etat i maszynka do zarabiania pieniędzy ale służba mieszkańcom.

 • Link do komentarza Roland sobota, 05 październik 2019 08:56 napisane przez Roland

  Tak oddadzą jak ministrowie Szydło !!!!

 • Link do komentarza Reeza sobota, 05 październik 2019 07:50 napisane przez Reeza

  Ot złośliwość dziejów co? Radny PiS ma coś przeciwko temu żeby premie do diety przekazać na cele charytatywne i wspiera go w tym tuba propagandowa, tymczasem pani Premier Szydło dokładnie to samo zrobiła podczas afery z premiami w ministerstwie. Oj będzie płacz jak socjal w naszym kraju padnie na ryj bo ludzie pracujący nie będą non stop przyglądać się tylko jak drenuje im się kieszenie, tu dawno nie chodzi o równanie szans, ale kupowanie głosów. Gratuluję i czekam na zwolnienia i wnioski o upadłość jak dostanę te 4k minimalnej.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot