• 1
  • 2
  • 3
  • 4
sobota, 05 październik 2019 14:15

Wyleczony myszołów odzyskał wolność

Napisała
Wyleczony myszołów odzyskał wolność Marek Węgrzynowicz, Nadleśnictwo Augustów

26 września 2019 r. po ponad 2 miesięcy pobycie w Ośrodku Rehabilitacji Zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym ptak wyzdrowiał.

 

Przypominamy, że 19 lipca br. podleśniczy Walenty Wąsowskim, pracownik Nadleśnictwa Augustów uratował rannego myszołowa. Zauważony ptak miał wyraźne problemy z lataniem. Udało się go schwytać i został przetransportowany do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt w Biebrzańskim Parku Narodowym. Prześwietlenie wykonane przez weterynarza wykazało złamanie jednej z kości przedramienia. Ptak został opatrzony, unieruchomiono skrzydło. Warto wspomnieć, iż drapieżniki bardzo źle znoszą stres związany ze schwytaniem, transportem i przetrzymywaniem. Z tego powodu często nie udaje się im przeżyć tego typu szoku. Nasz myszołów okazał się silny.

 O godzinach porannych Pani Helena Chwalińska z Biebrzańskiego Parku Narodowego, która z wielkim sercem opiekowała się rannym ptakiem, otworzyła drzwi pomieszczenia w którym przebywał ptak. Sytuacji przyglądał się pracownik Nadleśnictwa Augustów, który znalazł rannego myszołowa. Przed godziną 11 ptak opuścił pomieszczenie Ośrodka Rehabilitacji.

Miejsce dzikich zwierząt jest w środowisku naturalnym. Dla dorosłego dzikiego zwierzęcia życie poza naturalnym środowiskiem jest związane z ogromnym stresem, a zabiegi lecznicze podczas rehabilitacji odbiera ono jako śmiertelne zagrożenie. Nasza interwencja jest usprawiedliwiona tylko, gdy młode lub dorosłe zwierzę znajduję się w niebezpiecznej sytuacji lub widzimy, że jest ranne.

Nadleśnictwo Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

August
McDonald's
Foto Bajka - Lustra
DANBUS
Zakład stolarski

Najnowsze komentarze