• 1
  • 2
  • 3
niedziela, 06 październik 2019 16:59

Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy, susz i krajankę

Napisała
Policjanci zabezpieczyli nielegalne papierosy, susz i krajankę KPP Sejny

Zabezpieczono prawie 17 kilogramów suszu tytoniowego, ponad 2 kilogramy krajanki i 1200 sztuk gotowych papierosów. To efekt wspólnych działań funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach i Krajowej Administracji Skarbowej. Teraz za swoje postępowanie dwóch mieszkańców gminy Puńsk odpowie przed sądem.

 

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej podejrzewając, że na terenie gminy Puńsk dochodzi do nielegalnego wyrobu papierosów, wkroczyli do dwóch posesji. Podejrzenia mundurowych potwierdziły się. W trakcie przeszukania pomieszczeń należących do 64-latka policjanci zabezpieczyli prawie 17 kilogramów suszu tytoniowego, ponad 2 kilogramy krajanki tytoniowej i blisko 1200 sztuk gotowych papierosów. Natomiast na terenie posesji 69-letniego mężczyzny mundurowi ujawnili prawie 1 kilogram krajanki tytoniowej i 12 sztuk gotowych papierosów. Obaj mężczyźni posiadali również maszynki do nielegalnego wyrobu papierosów i gilzy. Łączna wartość strat jaką mógł ponieść Skarb Państwa to ponad 12 tysięcy złotych. Teraz mężczyźni odpowiedzą za swoje postępowanie przed sądem.

KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot