• 1
  • 2
  • 3
  • 4
poniedziałek, 07 październik 2019 08:51

„Lekcje z ZUS” rusza kolejna edycja w nowym wydaniu

Napisała
„Lekcje z ZUS” rusza kolejna edycja w nowym wydaniu ZUS

Już po raz szósty Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w „Lekcjach z ZUS”. To projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tylko cztery lekcje pozwalają młodzieży zapoznać się z podstawową wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Ta wiedza to nie tylko łatwiejszy krok w podjęciu decyzji dotyczącej drogi zawodowej lecz również szeroko otwarta brama z dostępem na wiele uczelni w całym kraju.

 

„Lekcje z ZUS” goszczą od 2013 r. Co roku uczestniczą w nich tysiące uczniów w całym kraju. W ubiegłym roku w województwie podlaskim wzięło w nim udział 634 uczniów z 20 szkół.
Podczas czterech lekcji z ZUS młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie jest cel ubezpieczeń, jakie świadczenia przysługują gdy płacimy składki, od czego zależy wysokość emerytury oraz z jakich udogodnień może skorzystać młody przedsiębiorca.

- Materiały edukacyjne do projektu „Lekcje z ZUS” doczekały się nowej wersji. Wzbogacone zostały „Materiały dla ucznia” i „Materiały dla nauczyciela” o nowe informacje i ćwiczenia. Odświeżona jest także szata graficzna. Do każdej z czterech lekcji rysunki wykonali znani polscy rysownicy. Bardziej przejrzysty jest również tekst.- informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.
Nauczyciele zgłaszający uczniów do projektu otrzymują od ZUS przygotowane materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia, a także opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Również dla uczniów przygotowano specjalne materiały do nauki. Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, olimpijczycy otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy na uczelnie. Nagrody przewidziane są również dla zwycięskich szkół oraz nauczycieli prowadzących.


Patronat honorowy nad projektem objęło MRPiPS oraz MEN. Wszystkich zainteresowanych „Lekcjami z ZUS” prosimy o kontakt z Alicją Koczta, koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 85 7486650. Więcej informacji na stronie https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli podlaskich szkól do udziału w projekcie.

ZUS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
August
Zakład stolarski
Opał klasy PREMIUM
MIRAD - Bar przy kominku

Najnowsze komentarze