• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
poniedziałek, 07 październik 2019 08:51

„Lekcje z ZUS” rusza kolejna edycja w nowym wydaniu

Napisała
„Lekcje z ZUS” rusza kolejna edycja w nowym wydaniu ZUS

Już po raz szósty Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza do wzięcia udziału w „Lekcjach z ZUS”. To projekt edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych. Tylko cztery lekcje pozwalają młodzieży zapoznać się z podstawową wiedzę z zakresu ubezpieczeń społecznych. Ta wiedza to nie tylko łatwiejszy krok w podjęciu decyzji dotyczącej drogi zawodowej lecz również szeroko otwarta brama z dostępem na wiele uczelni w całym kraju.

 

„Lekcje z ZUS” goszczą od 2013 r. Co roku uczestniczą w nich tysiące uczniów w całym kraju. W ubiegłym roku w województwie podlaskim wzięło w nim udział 634 uczniów z 20 szkół.
Podczas czterech lekcji z ZUS młodzież dowie się m.in. jak działa polski system ubezpieczeń społecznych, jakie jest cel ubezpieczeń, jakie świadczenia przysługują gdy płacimy składki, od czego zależy wysokość emerytury oraz z jakich udogodnień może skorzystać młody przedsiębiorca.

- Materiały edukacyjne do projektu „Lekcje z ZUS” doczekały się nowej wersji. Wzbogacone zostały „Materiały dla ucznia” i „Materiały dla nauczyciela” o nowe informacje i ćwiczenia. Odświeżona jest także szata graficzna. Do każdej z czterech lekcji rysunki wykonali znani polscy rysownicy. Bardziej przejrzysty jest również tekst.- informuje Katarzyna Krupicka regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa podlaskiego.
Nauczyciele zgłaszający uczniów do projektu otrzymują od ZUS przygotowane materiały dydaktyczne, scenariusze lekcji, zadania i ćwiczenia, a także opracowania multimedialne, przygotowane z myślą o młodych odbiorcach. Również dla uczniów przygotowano specjalne materiały do nauki. Zwieńczeniem projektu jest olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. Dla laureatów olimpiady przewidziane są atrakcyjne nagrody rzeczowe, takie jak laptopy, tablety, czytniki e-booków. Dzięki umowom podpisanym przez ZUS ze szkołami wyższymi, olimpijczycy otrzymają także dodatkowe punkty w rekrutacji, a nawet indeksy na uczelnie. Nagrody przewidziane są również dla zwycięskich szkół oraz nauczycieli prowadzących.


Patronat honorowy nad projektem objęło MRPiPS oraz MEN. Wszystkich zainteresowanych „Lekcjami z ZUS” prosimy o kontakt z Alicją Koczta, koordynatorem ds. komunikacji społecznej i edukacji, na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 85 7486650. Więcej informacji na stronie https://www.zus.pl/baza-wiedzy/lekcje-z-zus/o-projekcie-lekcje-z-zus

Serdecznie zapraszamy uczniów i nauczycieli podlaskich szkól do udziału w projekcie.

ZUS

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
MIRAD - Bar przy kominku
Zakład stolarski
Foto Bajka - Lustra
Videozoo - Kurier

Najnowsze komentarze

DrewSot
Drewno opałowe
Biuro Rachunkowe [Rafałko]
Weterynarz
Biuro Rachunkowe [Kondracka]