• 1
  • 2
  • 3
MyCenter
wtorek, 08 październik 2019 10:56

Zabłądziła w lesie na grzybach. Znaleźli ją policjanci

Napisała

Sejneńscy policjanci odnaleźli 49–latkę. Kobieta wybrała się do lasu na grzyby i zabłądziła. Po całonocnych poszukiwaniach wyziębioną grzybiarkę mundurowi przekazali pod opiekę załodze karetki pogotowia.

 

Wczoraj tuż przed godziną 22.00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Sejnach otrzymał zgłoszenie, że 49-letnia mieszkanka gminy Giby przed południem wybrała się do lasu na grzyby i do chwili obecnej nie wróciła do domu. Z kobietą nie było żadnego kontaktu, gdyż nie miała ze sobą telefonu komórkowego. Policjanci natychmiast udali się we wskazane przez rodzinę miejsce i rozpoczęli poszukiwania. Do akcji zaangażowali się również leśnicy, ochotnicy ze Straży Pożarnej z Gib i Frącek oraz funkcjonariusze Straży Granicznej. Po dziesięciogodzinnym przeczesywaniu lasu przy użyciu psa służbowego, wyziębioną grzybiarkę odnaleziono w odległości około 8 kilometrów od domu. Kobieta została przekazana załodze karetki pogotowia.

Na szczęście tym razem nie doszło do tragedii. Policjanci apelują o rozsądek i rozwagę, zwłaszcza jeżeli do lasu wybierają się samotnie osoby starsze, mające problemy ze zdrowiem. Należy zadbać o własne bezpieczeństwo, a już na pewno poinformować dokładnie rodzinę, gdzie się udajemy i jak długo zamierzamy być poza domem! Ważne jest, aby wychodząc do lasu zabrać ze sobą naładowany telefon komórkowy, by w przypadku jakiegokolwiek zagrożenia, móc nawiązać kontakt z rodziną.

KPP Sejny

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

McDonald's
Foto Bajka - Lustra
Zakład stolarski
Videozoo - Kurier
MIRAD - Bar przy kominku

Najnowsze komentarze

Biuro Rachunkowe [Rafałko]
KA-MIX
Weterynarz
DrewSot
Drewno opałowe