• 1
  • 2
  • 3
środa, 09 październik 2019 12:59

Jak stać się najgorszym szefem?

Napisała
Jak stać się najgorszym szefem? pixabay

Prowadzisz własny biznes? Jesteś managerem w firmie? Chcesz wiedzieć, jak w odpowiedni sposób zarządzać ludźmi? Ten artykuł jest właśnie dla Ciebie.

 


Aby dobrze i efektywnie zarządzać pracownikami, należy pamiętać, aby dawać im jak najlepszy przykład. Twoim obowiązkiem jest zapewnienie im wsparcia oraz wzorca, na którym mogą polegać. Twoim obowiązkiem jest również utrzymywanie wśród nich dyscypliny. Jednym słowem, praca szefa nie należy do najłatwiejszych i bardzo łatwo popełnić błędy. Oto kilka przykładów, dzięki którym możesz stać się najgorszym szefem dla swoich podwładnych.

Negatywne myślenie o swoich pracownikach
Kiedy Twój pracownik popełnia jakieś błędy, Ty od razu klasyfikujesz go jako „głupiego” albo „lenia”. Takie podejście nie jest w porządku. Warto zastanowić się, gdzie leży przyczyna i próbować rozwiązać zaistniały problem. Jeśli z zasady podchodzisz do kogoś przedmiotowo, nie będziesz dobrym szefem.

Brak pochwał
Pracownik wykonuje swoje zadania bardzo dobrze i jesteś z niego zadowolony? Przechodź koło tego faktu obojętnie. To z pewnością zmotywuje go do dalszej pracy. Błąd! Okazuj uznanie i chwal swoich pracowników. Jest to doskonały sposób na zjednanie sobie ludzi. Możesz mieć pewność, że taki pracownik będzie jeszcze bardziej się starał i jeszcze efektywniej działał w przyszłości.

Mam wiedzę, więc jestem dobrym szefem
Znasz doskonale zakres swoich obowiązków i przeszedłeś wszystkie szkolenia, dlatego jesteś idealnym szefem? Nie! Wiedza teoretyczna to jedno, a praktyka to zupełnie inna sprawa. Aby skutecznie zarządzać ludźmi nie działaj na zasadzie „maszyny” i podchodź do nich indywidualnie. Czerp swoją wiedzę nie tylko z książek, ale również z obserwacji innych kompetentnych managerów.


Bycie dobrym szefem to trudne zadanie. Nie jest to jednak coś, z czym się rodzimy. Aby być dobrym szefem ćwicz i poszerzaj swoje umiejętności, szanuj ludzi, bądź wyrozumiały, ale kiedy trzeba surowy. Musisz znaleźć „złoty środek”. I choć nie będzie to proste zadanie, nie poddawaj się, a stworzysz zgrany zespół.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot