• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 10 październik 2019 10:15

15 lat minęło…

Napisane przez AT
15 lat minęło… Alicja Trocka

4 października 2019r. Szkoła Podstawowa w Jabłońskich świętowała 15-lecie nadania imienia Stefana kardynała Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w kościele pod wezwaniem Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Janówce, którą celebrował w imieniu Biskupa Ełckiego Jerzego Mazura ks. dr Wojciech Kotarski, Dyrektor Wydziału Katechetycznego.

 

Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie dyrektor szkoły p. Helena Alina Szczytko serdecznie powitała licznie przybyłych gości. W swoim przemówieniu nawiązała do historii i dorobku szkoły. Podziękowała wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tej uroczystości.

W kolejnej części uczniowie naszej szkoły przestawili spektakl teatralny pt. „Czas uleczyć miłością”. Była to wspaniała lekcja miłości głoszona słowami aktora grającego rolę Stefana kardynała Wyszyńskiego oraz innych uczestników występu, którzy pięknym śpiewem i recytacją oddali tło epoki, w której żył nasz Patron.

Następnie odbyły się wystąpienia zaproszonych gości, którzy w swoich przemówieniach wyrażali uznanie dla prowadzonej w naszej szkole działalności dydaktyczno – wychowawczej, podkreślali trafność wyboru kardynała Stefana Wyszyńskiego na Patrona szkoły oraz w wielu ciepłych słowach wypowiadali się na temat organizacji tego jubileuszu.

Po powrocie do szkoły delegacje Urzędu Gminy Augustów, dyrektorów szkół Gminy Augustów oraz naszej szkoły złożyły wiązanki kwiatów pod tablicą pamiątkową poświęconą kardynałowi Stefanowi Wyszyńskiemu. Następnie uczestnicy uroczystości obejrzeli eksponaty i prezentacje o Patronie szkoły umieszczone w Izbie Pamięci oraz dokonali pamiątkowych wpisów w kronice szkolnej.

Na zakończenie odbył się poczęstunek. Wszyscy uczestnicy zostali też obdarowani okolicznościowymi pamiątkami związanymi z jubileuszem szkoły.

Tegoroczne obchody Święta Szkoły przebiegały w szczególnie podniosłej atmosferze, bowiem dzień wcześniej 3 października Papież Franciszek zatwierdził dekret otwierający drogę do rychłej beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego. Cała społeczność szkolna jest niezmiernie wdzięczna Papieżowi za zatwierdzenie cudu naszego Patrona. Cieszymy się, że wkrótce odbędzie beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia.

 Dziękujemy również  wszystkim naszym drogim sponsorom i darczyńcom, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wyjątkowego dnia.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot