• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 10 październik 2019 15:59

Pożar pustostanu na ul. 3 Maja

Napisał
Pożar pustostanu na ul. 3 Maja asp. sztab. Marek Matyskiel

W dniu 08.10.2019 r. w godzinach wieczornych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie przyjęło zgłoszenie o pożarze pustostanu na ul. 3 Maja w Augustowie.

 

Po przybyciu na miejsce pożaru jednostek ochrony przeciwpożarowej zastano pożar na poddaszu budynku pustostanu. Natychmiast przystąpiono do działań ratowniczo-gaśniczych mających na celu obronę sąsiedniego budynku. Z zagrożonego budynku ewakuowano łącznie 14 osób – bez widocznych obrażeń. W tym budynku znajdowały się trzy mieszkania, punkt przedszkolny, apteka oraz zakład fryzjersko-kosmetyczny i pomieszczenie szkoły językowej. W zdarzeniu nie odnotowano osób poszkodowanych. Po ugaszeniu pożaru strażacy przystąpili do prac rozbiórkowych konstrukcji połaci dachu i dogaszania pogorzeliska. W akcji trwającej ponad cztery godziny brało udział 9 zastępów JOP (4 z JRG Augustów, 1 z JRG Suwałki i 4 zastępy z najbliższych jednostek ochotniczych straży pożarnych (z miasta i gminy Augustów, gm. Nowinka), Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Pogotowie Energetyczne.

 Komenda Powiatowa
Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot