• 1
  • 2
  • 3
sobota, 12 październik 2019 14:59

Tygodniowy Przegląd Kinowy

Napisane przez KR

Serdecznie zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd premier kinowych. Podpowiadamy, na jaki film warto wybrać się w tym tygodniu.

 


1. Rambo: Ostatnia krew
Sylvester Stallone powraca na ekrany kin jako, chyba wszystkim doskonale znany, John Rambo. Bohater produkcji musi stanąć twarzą w twarz ze swoją przeszłością. John coraz częściej topi swoje smutki w alkoholu, a po niezłomnym wojowniku, którym niegdyś był, niewiele już zostało. Gdy jednak Rambo dowiaduje się, że córka jego przyjaciółki została uprowadzona, ponownie budzi się w nim dawny duch walki. Po raz ostatni postanawia stoczyć bój. Okazuje się jednak, że porywacze wybierając swoją ofiarę mieli na celu skonfrontowanie się właśnie z Johnem, aby wyrównać z nim dawne rachunki. Czy Rambo wygra tę ostatnią bitwę? O tym przekonacie się oglądając ten niesamowity film akcji.
Data: 11 – 17.10.2019
Czas trwania: 101 min.
Reżyseria: Adrian Grunberg
Obsada: Sylvester Stallone, Paz Vega, Jessica Madsen


2. 7 uczuć
Dramat komediowy w reżyserii Marka Koterskiego „7 uczuć” przedstawia czasy dzieciństwa Adasia Miauczyńskiego. Jako młody chłopak miał on duże problemy z nazywaniem towarzyszących mu emocji - radości, złości, smutku, strachu, samotności, wstydu oraz poczucia winy. Jako dorosły już mężczyzna postanawia wrócić do przeszłości, aby nauczyć się przeżywać te siedem podstawowych uczuć. Jak się okazuje, lata dzieciństwa głównego bohatera nie były wcale usłane różami. Sytuacje przedstawione w filmie potrafią wprowadzić widza w skrajne emocje – od śmiechu przez łzy, po łzy wzruszenia.
Data: 12.10.2019
Czas trwania: 116 min.
Reżyseria: Marek Koterski
Obsada: Katarzyna Figura, Marcin Dorociński, Gabriela Muskała, Maja Ostaszewska, Adam Woronowicz
Pokaz w ramach 7. urodzin DKF „Kinochłon”.
Gośćmi pokazu będą Marek Koterski i Małgorzata Bogdańska.


3. Małżeńskie porachunki
W tej komedii kryminalnej dwóch mężczyzn tkwiących w nieszczęśliwych małżeństwach upija się i zatrudnia płatnego mordercę, aby ten wziął na celownik ich żony.
Data: 13.10.2019
Czas trwania: 90 min.
Reżyseria: Ole Bornedal
Obsada: Marcin Dorociński, Gwen Taylor, Nicolas Bro
Pokaz w ramach 7. urodzin DKF „Kinochłon”.
Gościem pokazu będzie Marcin Dorociński.


4. Koncert Stanisławy Celińskiej
Koncert z cyklu „Malinowa…”, który odbędzie się dnia 14 października, jest promocją najnowszej studyjnej płyty Stanisławy Celińskiej. Jej poprzednie dzieło muzyczne, krążek „Atramentowa”, odniosło wielki sukces, zdobyło bowiem status podwójnej Platynowej Płyty. Fani artystki znów będą mogli posłuchać tej pełnej charyzmy wokalistki, która powraca z czternastoma nowymi utworami utrzymanymi w klimacie jazzowym. Koncert zapewni wiele emocji oraz niezapomnianych muzycznych wrażeń.
Data: 14.10.2019
Czas trwania: 90 min.

Gruby Benek