• 1
  • 2
  • 3
wtorek, 15 październik 2019 09:07

Zorganizowana akcja z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Graniczej

Napisał
Zorganizowana akcja z funkcjonariuszami Podlaskiego Oddziału Straży Graniczej POSG

Funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej współdziałając z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Białegostoku i Centralnego Biura Śledczego Policji z Zarządu w Poznaniu zlikwidowali nielegalną krajalnię tytoniu. Na gorącym uczynku zatrzymano 3 obywateli Polski.

 

Funkcjonariusze SG, KAS i CBŚP przeszukali posesję na terenie powiatu inowrocławskiego w miejscowości Rucewo. Na miejscu mundurowi zabezpieczyli 1,3 tony suszu tytoniowego oraz ponad pół tony krajanki tytoniowej, a także sprzęt służący do nielegalnej produkcji tytoniu do palenia. W sumie wartość nielegalnych wyrobów tytoniowych oszacowano na 860 tys. zł.

Na gorącym uczynku zatrzymano 3 obywateli Polski w wieku 28-33 lata. Przedstawiono im zarzuty nielegalnego wytwarzania wyrobów tytoniowych. Grozi im wysoka grzywna lub kara pozbawienia wolności do 5 lat. Nielegalny tytoń oraz sprzęt służący do jego przetwarzania trafił do magazynu Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot