• 1
  • 2
  • 3
piątek, 18 październik 2019 08:46

Tygodniowy Przegląd Kinowy

Napisane przez KR

Serdecznie zapraszamy na nasz cotygodniowy przegląd premier kinowych. Podpowiadamy, na jaki film warto wybrać się w tym tygodniu.

 

1. Czarownica 2
Pierwszą część „Czarownicy”, czyli familijnego filmu fantasy, widzowie przyjęli z nieukrywanym zadowoleniem. I to zarówno ci młodsi, jak ci i starsi kinomaniacy. Dlatego też studio Disney’a postanowiło wyprodukować część drugą tej niezwykłej baśni. Film rozpoczyna się kilka lat po wydarzeniach z części pierwszej. Wielkimi krokami zbliża się ślub księżniczki Aurory i księcia Filipa. Nie wszyscy jednak cieszą się ze szczęścia zakochanych. Matka Filipa, królowa Ingrith, obmyśla niecny plan zgładzenia Diaboliny. Intrygi, konflikty, skomplikowane rodzinne relacje oraz mnóstwo akcji, a to wszystko okraszone przepięknymi efektami specjalnymi – tego możemy się spodziewać zasiadając w sali kinowej na tym seansie.
Data: 18 – 31.10.2019
Czas trwania: 119 min.
Reżyseria: Joachim Rønning
Obsada: Angelina Jolie, Elle Fanning, Michelle Pfeiffer

2. Joker
Zwiastuny tego filmu wzbudzały mnóstwo emocji, a wielu widzów z niecierpliwością wyczekiwało jego premiery, aż w końcu doczekaliśmy się „Jokera” na ekranach kin. Główny bohater produkcji, Arthur Fleck, jest życiowym nieudacznikiem wciąż mieszkającym ze swoją matką. W życiu spotkało go wiele nieszczęśliwych chwil, jednak pomimo tego on nadal pragnie nieść radość innym. Jego marzeniem jest bowiem zostanie estradowym komikiem. Niestety również na tym polu naszego bohatera czeka porażka. Arthur nie potrafiąc poradzić sobie z brutalnością świata, w którym żyje, popada w depresję, a z biegiem czasu dociera do najgłębszych zakamarków swojej świadomości, odkrywając swoje najgorsze i najmroczniejsze oblicze.
Data: 18 – 27.10.2019
Czas trwania: 122 min.
Reżyseria: Todd Phillips
Obsada: Joaquin Phoenix, Robert De Niro

3. Frida. Życie sztuka rewolucja
Spektakl „Frida. Życie sztuka rewolucja”, którego reżyserem jest Jakub Przebindowski, to opowieść o najważniejszych wydarzeniach z życia tytułowej bohaterki. Jest to monolog słynnej malarki, która w swoich ostatnich chwilach przenosi nas do świata pełnego kolorów, sztuki, miłości, pasji, ale również choroby i trudnej walki, a to wszystko okraszone meksykańską muzyką.
Data: 21.10.2019
Reżyseria: Jakub Przebindowski
Obsada: Martyna Kliszewska
Organizator: Augustowskie Placówki Kultury

4. Parasite
Bong Joon-ho, reżyser thrillera komediowego „Parasite”, to znakomity artysta, którego podziwiają nawet takie sławy jak Quentin Tarantino. W swojej najnowszej produkcji Bong Joon-ho opowiada o czwórce ludzi, którzy postanawiają zrobić „przekręt doskonały”. Są to osoby, które nie osiągnęły w swoim życiu nic, a teraz pragną w jak najszybszy sposób stać się bogaczami i liczącymi się osobistościami. Czy zrobią dosłownie wszystko, aby spełnić swoje marzenia o lepszym życiu? O tym dowiecie się oglądając ten trzymający w napięciu film.
Data: 24.10.2019
Czas trwania: 132 min.
Reżyseria: Bong Joon-ho
Obsada: Song Kang-ho, Lee Sun-kyun, Jo Yeo-jeong, Choi Woo-sik
Gościem pokazu będzie Mateusz Demski.

Gruby Benek