• 1
 • 2
 • 3
piątek, 18 październik 2019 13:59

Elektryczne stacje ładowania w Augustowie

Napisał

Od dłuższego czasu temat stworzenia stacji ładowania samochodów wyposażonych w napęd elektryczny wraca podczas obrad augustowskich radnych.

 

Podobno wśród mieszkańców są już posiadacze elektrycznych pojazdów, niestety jedyną stacją gdzie mogą naładować akumulatory są ich prywatne domy. Problem mają też zapewne osoby podróżujące takimi autami i odwiedzające Augustów w celach turystycznych.

Na pytanie ,czy ilość aut wymagających “tankowania prądem” będzie się zwiększała trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ale pierwsze poczynania zmierzające ku budowie takich stacji zostały już poczynione.

Dnia 9 października odbyło się spotkanie władz z przedstawicielami spółki PGE Nowa Energia. Miejscy włodarze planują wyznaczyć teren pod dwie stacje ładowania. Na ten moment ich lokalizacja nie jest jeszcze znana.

3 komentarzy

 • Link do komentarza Irek sobota, 14 grudzień 2019 14:50 napisane przez Irek

  Takie stacje napędzaja nam turystykę. Teraz najbliżej mamy do Grajewa i w Suwałkach jest tez jedna stacja greenway'a. Także jest co robic i warto, bo miasto sie rozwija, coraz wiecej ludzi nas odwiedza a i dla nas to tez gratka - zwlaszcza ze beda doplaty to elektrykow lada moment

 • Link do komentarza J. piątek, 18 październik 2019 22:34 napisane przez J.

  Jestem za, najlepiej żeby były w miejscach przyjaznych turystom, wtedy ci pójdą pozwiedzać w trakcie ładowania samochodu. Do tego nie ma sensu stawiać jednej stacji szybkiego ładowania, lepiej postawić kilka słupków 22kW takich jak przy hotelu warszawa, najlepiej z ładowaniem odpłatnym, ale ceną zbliżoną za stawkę od PGE i uruchamianie ładowania kartą debetową bez żadnych rejestracji w aplikacjach.

  Osobiście ładuje się w domu i korzystał raczej nie będę, ale znam ludzi co chętnie do Augustowa przyjadą i przy okazji podładują swoje autka.

  Tak, kierowcy aut elektrycznych chętnie zapłacą za prąd w normalnych stawkach, bo nie chodzi o jazdę za darmo, ale o frajdę jazdy elektrykiem

 • Link do komentarza Charger. piątek, 18 październik 2019 16:23 napisane przez Charger.

  Raczej po dwie stacje powinny być w każdej dzielnicy,w centrum-taxi-wyeliminować całkowicie spalinowe,stacje pod szpitalem,i tam gdzie są możliwości czyli w okolicy parkingów,bulwary,okolice jezior ,hotele-powinny mieć to już w standardzie.P.S-ja nie zamierzam zakupu auta o tym napędzie.

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot