• 1
  • 2
  • 3
czwartek, 24 październik 2019 11:04

Odzyskano Mercedesa skradzionego w Niemczech

Napisała
Odzyskano Mercedesa skradzionego w Niemczech POSG

Skradzionego w Niemczech Mercedesa Sprintera o wartości 100 tys. zł odzyskali wczoraj funkcjonariusze z Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

 

Wczoraj wieczorem w Suwałkach funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce – Tartak współdziałając z funkcjonariuszami z Placówki SG Augustowie zatrzymali do kontroli Mercedesa Sprintera na niemieckich numerach rejestracyjnych. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że kontrolowany samochód jest poszukiwany przez niemieckie służby. Mercedes Sprinter figurował w Systemie Informacyjnym Schengen i bazie Interpol jako utracony 22 października br. na terytorium Niemiec. Szacunkowa wartość Mercedesa z 2017 r. wynosi 100 tys. zł. Ponadto w toku dalszych czynności ustalono, że 53-letni kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

W związku z powyższym obywatela Litwy wraz z pojazdem zatrzymano. Za kierowanie pojazdem bez uprawnień cudzoziemiec został ukarany mandatem karnym. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze Policji z KMP w Suwałkach.

POSG

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot