• 1
  • 2
  • 3
poniedziałek, 28 październik 2019 08:30

Ćwiczenia pk. ,,WODA 2019″

Napisała
Ćwiczenia pk. ,,WODA 2019″ KP PSP Augustów

21 października 2019 roku w Augustowie na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Augustów przeprowadzone zostały ćwiczenia praktyczne wybranych sił i środków Jednostek Ochrony Przeciwpożarowej powiatów: augustowskiego, białostockiego, suwalskiego, siematyckiego, sejneńskiego, grajewskiego, monieckiego i sokólskiego.

 

Ćwiczenia realizowane z polecenia Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej miały na celu sprawdzenie przygotowania i doskonalenia współdziałania sił i środków krajowego systemu ratowniczo- gaśniczego do prowadzenia działań ratowniczych w zakresie budowy układów pompowo- wężowych zaopatrzenia wodnego i podawania wody na duże odległości.

Celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków z terenu powiatów: augustowskiego, białostockiego, suwalskiego, siematyckiego, sejneńskiego, grajewskiego, monieckiego i sokólskiego do działań ratowniczo – gaśniczych podczas np. pożarów lasów ze szczególnym uwzględnieniem dostarczania wody na duże odległości. W ramach ćwiczeń przećwiczono warianty dostarczania wody na duże odległości, zbudowano magistralę wodną o długości 750m, 1500m, 3000m.

KP PSP Augustów

Skomentuj

W związku ze zmianą systemu komentarzy, użytkownicy zarejestrowani przed dniem 18.04.2019r. muszą na nowo utworzyć konto na portalu, ponieważ konta użytkowników oraz komentarze ze starego systemu nie były migrowane.

DrewSot